کد خبر:24307
پ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس:

مدیریت امنیت غذایی برپایه تولید محقق می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با اهتمام جدی و کم نظیر دولت به تنظیم بازار، تصمیمات قرارگاه امنیت غذایی پاسخگوی یکی از مطالبات جدی مردم است.

به گزارش پگاه خبر؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس،احمد طمراسی در نشست قرارگاه امنیت غذایی استان فارس، با بیان اینکه به مقوله امنیت غذایی به عنوان یک اولویت ویژه باید پرداخته شود، ابراز کرد: تولید امروز تضمین کننده بازار آینده است و مدیریت امنیت غذایی بر پایه تولید محقق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مدیریت هوشمندانه امنیت غذایی صرفاً تأمین در زمان کمبود نیست، تصریح کرد: در بخش کشاورزی آشفتگی بازار در موارد عرضه مازاد نیز وجود دارد چرا که سرمایه گذار یا کشاورز متضرر می‌شود بنابراین اگر تولید کنترل نشود بازار را به راحتی نمی‌توان مدیریت کرد.
طمراسی به امکان عرضه مستقیم کالا از طریق «سامانه بازرگام» نیز گریزی زد و افزود: این سامانه توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران راه اندازی و مدیریت می‌شود.
او با اشاره به اینکه از سامانه مذکور به منظور توزیع هوشمند و عادلانه اقلام تنظیم بازاری در تهران استفاده می‌شود، اظهار کرد: به زودی برای کالاهای اساسی در استان فارس نیز راه اندازی می‌شود و در صورتی سایر دستگاه‌ها و یا شرکت‌های دانش بنیان سامانه و یا اپلیکیشن دیگری برای این منظور داشته باشند در قرارگاه امنیت غذایی بررسی می‌شود.
به گفته وی، به دلیل وظیفه مندی مسئولین شهرستانی در اجرای تصمیمات و مشارکت بیشتر این افراد در تصمیم سازی ها، راه اندازی قرارگاه امنیت غذایی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در امتداد قرارگاه مرکزی و استانی در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛ از همه افرادی که پیگیر امور تنظیم بازار هستند به طور خاص دستگاه‌هایی که خارج از خانواده وزارت جهاد کشاورزی قرار دارند از جمله نیروی انتظامی، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج و سازمان صمت به قدردانی کرد.
انتهای پیام/ابراهیم عباسی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید