استاندار فارس در اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور؛ مطالعه نقاط قوت و ضعف طرح‌های حوزه مسکن در دستور کار قرار گیرد
استاندار فارس در اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور؛ مطالعه نقاط قوت و ضعف طرح‌های حوزه مسکن در دستور کار قرار گیرد

به گزارش پگاه خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور که با رویکرد فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری در شیراز برگزار شد، به سختی‌ها و مشکلات و همچنین فرصت‌های پیش رو در صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: رونق صنعت ساخت و ساز متاثر از سیاست‌ها […]

به گزارش پگاه خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور که با رویکرد فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری در شیراز برگزار شد، به سختی‌ها و مشکلات و همچنین فرصت‌های پیش رو در صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: رونق صنعت ساخت و ساز متاثر از سیاست‌ها و فعالیت‌های گوناگونی از جمله مالیات، عوارض، سودهای بانکی، بیمه، سطح دست مزدها، قدرت خرید متقاضیان و بروکراسی اداری است.
وی با بیان اینکه عوامل تشویق و تسهیل کننده در رونق صنعت ساختمان موثر خواهد بود ، تقویت این عوامل و کاهش عوامل محدود کننده را سبب حرکت رو به رشد این صنعت برشمرد.
استاندار فارس عنوان کرد: دولت نیز سیاست‌های تشویق کننده و تسهیل کننده متعددی به منظور پاسخگویی به نیازهای متقاضیان مسکن در دستور کار قرار داده که طرح اقدام ملی مسکن یکی از این سیاست‌های اخیر است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه طرح ها و اقداماتی که تا کنون در حوزه صنعت ساخت و ساز و تامین نیاز متقاضیان مسکن اجرا شده نقاط قوت و ضعف متعددی داشته است افزود: بی تردید مطالعه این نقاط قوت و ضعف و تلاش در راستای رفع مشکلات و تقویت نقاط مثبت در توفیق طرح های جدید و تحقق اهداف پیش رو اثرگذار خواهد بود.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر یکی از سیاست ها و طرح های حوزه مسکن دانست که به رغم بعضی نقاط مثبت دارای نقاط ضعف بسیاری نیز بود ، اظهار کرد: قیمت‌های غیر واقعی و همچنین مکان یابی نامناسب از جمله اشکالات این طرح بود که باید در طرح های دیگری همچون اقدام ملی با کسب تجربه از انچه در طرح مسکن مهر رخ داد پیشگیری شود.
وجود زیر ساخت‌ها ، گرایش متقاضیان در مکان‌های تعیین شده، مطلوبیت برای سازنده و سرمایه‌گذار ، تامین تجهیزات و تاسیسات و انشعابات خدمات ،شرایط واگذاری، تقسیط و باز پرداخت تسهیلات، نظارت‌های نظام مهندسی  از دیگر مواردی بود  بود که استاندار فارس بر لزوم توجه به آنها در اجرای طرح اقدام ملی ساختمان تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد دستگاه‌های متولی طرح اقدام ملی مسکن با ایجاد ساختاری از پیش تعیین شده و ایجاد زمینه تعامل میان سازندگان، سرمایه‌گذاران و متقاضیان به تحقق اهداف این طرح کمک کنند تا علاوه بر حل مشکل مسکن‌شاهد رونق بازار ساخت و ساز و به تبع آن رونق در سایر بخش‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه مدیریت ارشد استان آماده حمایت همه جانبه از رونق صنعت ساخت و ساز از جمله اجرای طرح اقدام ملی مسکن است، افزود:  علاوه بر اینکه از همه سرمایه گذاران استان برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن دعوت می کنیم پذیرای فعالان صنعت ساخت و ساز از سایر استان های کشور نیز هستیم.