کد خبر:22790
پ
شهردار شیراز تأکید کرد:

فناوری اطلاعات مهمترین ابزار استراتژیکی مدیریت است

نشست شهردار شیراز و رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز با مدیران ایرانسل در دفتر شهردار برگزار شد.

به گزارش پگاه خبر؛شهردارشیراز، مهندس سید احسان اصنافی در این جلسه گفت: فناوری اطلاعات را می‌توانیم یکی از مهمترین ابزار استراتژیکی مدیریت و اداره صحیح یک سیستم یا سازمان چه در حد خرد و چه در حد کلان بدانیم.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه زمینه شهر هوشمند در شیراز فراهم است، عنوان کرد: در کنار همه مسائلی که وجود دارد قطع به یقین وجود فرآیند هوشمند سازی ویژگی‌های مثبتی دارد از جمله کاهش آلودگی محیط زیستی، کاهش هزینه، کاهش زمان انجام کار، کاهش سفر درون شهری و از همه مهم‌تر قدرت پاسخگویی و شفاف سازی است.
وی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان بومی و توانمندی در سطح استان فارس داریم که در موضوعاتی نظیر شهر هوشمند و شهرداری الکترونیک می توانند موثر باشند و باید از ظرفیت آنها بهره برد.
شهردار شیراز اضافه کرد: سهولت استفاده از خدمات شهری را در مبحث شهر هوشمند دنبال خواهیم کرد.
به گفته وی توجه به مولفه‌های هوشمندسازی باید از اولویت‌ها باشد که در همین زمینه شهرداری به واسطه ارتباط مستقیم با شهروندان لاجرم باید به سمت توسعه شاخصه‌هایی حرکت کند که خدمات بهتری با اتکا به هوشمندسازی و فناوری اطلاعات به مردم ارائه می‌دهد.
مهندس اصنافی همچنین گفت: ویروس کرونا علیرغم مشکلات و محدودیت‌هایی که ایجاد کرده اما فرصتی‌ برای حرکت سریع تر و منظم تر به سمت الکترونیکی و غیرحضوری شدن بسیاری از امور شهروندان می باشد.
وی به مرکز رشد و نوآوری شهرداری شیراز اشاره کرد که در آینده ای نزدیک باید راه اندازی گردد.

انتهای پیام/ابراهیم عباسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید