کد خبر:22541
پ
وزیر جهاد کشاورزی:

حوزه آبخیزداری استان فارس در کشور صاحب نام است

وزیر جهاد کشاورزی گفت:حوزه آبخیزداری استان فارس در کشور صاحب نام است

به گزارش پگاه خبر؛وزیر جهاد کشاورزی،سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی مسائل، مشکلات و ظرفیت هایی وجود دارد، تصریح کرد: این شرایط را بررسی می کنیم و با استفاده از ظرفیت نمایندگان خوب و اثرگذاری که در این استان هستند، تلاش می کنیم آن را برطرف کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سعی مان بر این است که برخی از مسائل استان فارس را در سال جاری و مابقی را در سال ۱۴۰۱ رفع کنیم، اظهار کرد: امیدواریم برای این کار دولت و مجلس شرایط اعتبارات مطلوبی برایمان فراهم آورند.

مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی به موضوع باغ های دیم نیز اشاره کرد و افزود: در این حوزه جای کار زیادی در استان فارس وجود دارد؛ به طور کلی در حوزه باغبانی این استان ظرفیت خوبی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس جایگاه خیلی خوبی در کشور دارد به نحوی که ۱۲ درصد امنیت غذایی کشور در اختیار این استان است و قطب باغبانی کشور به شمار می آید.

ساداتی نژاد به موضوع گلخانه ها نیز گریزی زد و تاکید کرد: با توجه به شناختی که از استان فارس وجود دارد به نظر می رسد به دلیل مشکلات کم آبی باید کار بیشتری صورت بگیرد.

او با بیان اینکه استان فارس در حوزه آبخیزداری در کشور صاحب نام است، اضافه کرد: وجود این ظرفیت نشان می دهد باید این موضوع را بیشتر مد نظر داشت، خصوصا تقویت منابع آب زیرزمینی را در دستور کار بگذاریم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید