کد خبر:22111
پ

گشایش نمایشگاه عکس همراه با زائرین اربعین حسینی در تالار حافظ

به گزارش پگاه خبر؛صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین گشایش از این نمایشگاه گفت: آیین پیاده‌روی اربعین حسینی، امروزه بزرگ‌ترین گردهم‌آیی آزادگان جهان است که توانمندی گفتمان آزادگی برآمده از عاشورا را به نمایش می‌گذارد. در این نمایشگاه عکس‌هایی از محمدکاظم تابنده، عکاس و خبرنگار مؤسسه مطبوعاتی و رسانه‌ای توانایی شیراز، […]

به گزارش پگاه خبر؛صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین گشایش از این نمایشگاه گفت: آیین پیاده‌روی اربعین حسینی، امروزه بزرگ‌ترین گردهم‌آیی آزادگان جهان است که توانمندی گفتمان آزادگی برآمده از عاشورا را به نمایش می‌گذارد.

در این نمایشگاه عکس‌هایی از محمدکاظم تابنده، عکاس و خبرنگار مؤسسه مطبوعاتی و رسانه‌ای توانایی شیراز، به نمایش در آمده است. توانایی پس از سال‌ها همراهی با زائرین اربعین حسینی، امسال عکس‌های خود را به نمایش گذاشته است.

سهرابی ادامه داد: خبرنگاران و عکاسان، در این آیین جایگاه ویژه‌ای دارند؛ چرا که به ماندگاری و هم‌افزایی این شور و خروش حسینی کمک خواهند کرد.
محمدکاظم توانایی نیز گفت: مگر می‌شود که اربعین را به چشم دیده باشی و در خروش حسینی آن خود را گم نکرده باشی؟
توانایی افزود: دوربین‌ها، تنها گوشه‌هایی از آن همه شور، عشق، مهر، محبت، عاطفه و خروش حسینی را به نمایش می‌گذارند.
قاسم توانایی، مدیر مؤسسه مطبوعاتی و رسانه‌ای توانایی شیراز گفت: هر ساله سعادت همراهی زائرین حسینی در اربعین حسینی را داشته‌ایم؛ هرچند سال گذشته و امسال با همه‌گیری بیماری کرونا، نتوانستیم بستر حضور عکاس یا خبرنگاری را برای پوشش این آیین بزرگ شیعیان و آزادگان جهان فراهم کنیم.
توانایی ادامه داد: محمدکاظم توانایی، عکاس و خبرنگار این مؤسسه، چهار سال پیاپی همراه و همگام با زائرین اربعین حسینی، بود و توانست گوشه‌هایی از این آیین پرشکوه را در قاب تاریخ، ماندگار کند.
این نمایشگاه که به کوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه فجر فارس و مؤسسه مطبوعاتی و رسانه‌ای توانایی برگزار شده است، از روز سوم تا ۸ مهرماه جاری پذیرای علاقمندان خواهد بود.

انتهای پیام /ابراهیم عباسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید