کد خبر:22062
پ
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس خبر داد ؛

راه‌اندازی ۹ سامانه ثبت تخلف جاده‌ای در محور پر تردد شیراز – خرامه

به گزارش پگاه خبر؛مهندس علیرضا سیاهپور گفت: در پی تصادفات ناشی از عدم رعایت سرعت مطمئنه و در راستای تأمین ایمنی کاربران جاده‌ای در محور شیراز – خرامه ، احداث و راه‌اندازی ۹ سامانه ثبت تخلف در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره […]

به گزارش پگاه خبر؛مهندس علیرضا سیاهپور گفت: در پی تصادفات ناشی از عدم رعایت سرعت مطمئنه و در راستای تأمین ایمنی کاربران جاده‌ای در محور شیراز – خرامه ، احداث و راه‌اندازی ۹ سامانه ثبت تخلف در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه این سامانه‌ها قابلیت ثبت تخلف میانگین سرعت بیش از حد استاندارد را داراست افزود : بر اساس برنامه ریزی ‌های بعمل آمده با بهره برداری از این سامانه‌ها علاوه بر کنترل سرعت لحظه‌ای ، کنترل سرعت متوسط نیز صورت خواهد پذیرفت.

علیرضا سیاهپور ادامه داد: در صورت تأمین به موقع برق و اخذ کد ثبت تخلف این سامانه‌ها ظرف ۳ ماه آینده به صورت کامل راه‌اندازی خواهند شد.

وی اعتبار راه‌اندازی این سامانه‌ها را بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : پیش بینی می‌گردد با احداث و راه‌اندازی این سامانه‌ها شاخص ایمنی در‌ این محور بهبود پیدا می‌کند.

این گزارش حاکی از آن است که در محورهای شریانی و پرتردد استان فارس ۳۷ سامانه ثبت تخلف جاده ای در حال بهره برداری است که تا پایان سال ۱۴۰۰ نیز تعداد کل سامانه های ثبت تخلف به ۲۰۰ سامانه خواهد رسید.

انتهای پیام/ابراهیم عباسی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید