کد خبر:22024
پ

کاشت درخت معجزه در کازرون

به گزارش پگاه خبر؛مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از آغاز برداشت گیاه دارویی مورینگا در این شهرستان خبر داد. حمید رشیدی اظهار کرد: این مزرعه در سطح ۹ هکتار در پاییز سال ۹۹ در منطقه حسین آباد سرمشهد از توابع بخش جره و بالاده شهرستان کازرون کشت شده است. وی افزود: بیش بینی می شود […]

به گزارش پگاه خبر؛مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از آغاز برداشت گیاه دارویی مورینگا در این شهرستان خبر داد.
حمید رشیدی اظهار کرد: این مزرعه در سطح ۹ هکتار در پاییز سال ۹۹ در منطقه حسین آباد سرمشهد از توابع بخش جره و بالاده شهرستان کازرون کشت شده است.
وی افزود: بیش بینی می شود در هر دوره برداشت از هر هکتار هفت تن برگ مورینگا برداشت، و جهت فرآوری به بازارهای داخل و خارج عرضه شود.
این مقام مسئول با اشاره به مقاومت این گیاه در نواحی خشک و نیمه خشک در برابر شرایط کم آبی و سازگار با اقلیم منطقه، تصریح کرد: مورینگا، معروف به “درخت معجزه” دارای بسیاری از خواص تغذیه ای و دارویی است و یکی از کارآمدترین و تأثیرگذارترین گیاهان دارویی است.
رشیدی با اشاره به اینکه از تمام قسمت‌های مورینگا اعم از ریشه، برگ، شاخه، گل، بذر استفاده‌های دارویی و صنعتی می‌شود،ابراز کرد: ضد کلسترول، ضد التهاب، سلامت پوست، ضد سرطان، تقویت سیستم گوارشی، تنظیم کردن فشار خون و…..از خواص درمانی این گیاه دارویی است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: دو رقم اولیفرا (با هدف برداشت برگ ) و پرگرینا ( با هدف برداشت بذر) از ارقام کشت شده در این مزرعه است .

انتهای پیام/ابراهیم عباسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید