کد خبر:21922
پ
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز:

۸۳درصد از مردم باید به سرعت واکسینه شوند

 به گزارش پگاه خبر؛دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، از دریافت واکسیناسیون افراد ۶۵ تا ۷۰ سال در استان فارس به ۹/۸۹ درصد خبر داد. او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۲۴۸ دوز نوبت اول و ۸۱۴ هزار و ۱۰۱ دوز نوبت […]

 به گزارش پگاه خبر؛دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، از دریافت واکسیناسیون افراد ۶۵ تا ۷۰ سال در استان فارس به ۹/۸۹ درصد خبر داد.

او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۲۴۸ دوز نوبت اول و ۸۱۴ هزار و ۱۰۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به دو میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۴۹ دوز رسید.

دکتر حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۸۹۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۱۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده و با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۹۶ هزار و ۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۸ هزار و ۷۸۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۹ هزار و ۳۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۵ هزار و ۴۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر حسینی در ادامه از بهبودی ۳۸۲ هزار و ۸۴۶ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با ابراز تاسف از جان باختن هفت هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته در اثر بیماری کووید ۱۹، مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع تا کنون را ۶ هزار و ۵۴۸ نفر عنوان کرد و افزود: پس از چند ماه شاهد کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس بودیم که این امر نشانگر تاثیر واکسیناسیون علیه کروناویروس بوده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با بستری ۲۸۷ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به علائم کروناویروس در بیمارستان های استان در شبانه روز گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم کروناویروس که در بیمارستان های استان بستری هستند به دو هزار و ۴۴۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۲۷۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه گفت: طبق محاسبات متخصصان اپیدمیولوژی، برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ و ایمن سازی جامعه در برابر این بیماری، باید حداقل ۸۳ درصد از جامعه علیه این ویروس واکسینه شوند که این هدف در برخی از گروه های سنی در استان فارس محقق شده است، اما در بسیاری از گروه های سنی هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله داریم که ضرورت دارد افراد نوبت واکسن خود را به تعویق نیاندازند.

او بیان کرد: در گروه سنی افراد بالای ۸۵ سال در استان، ۹/۶۵ درصد از افراد علیه کرونا ویروس واکسینه شده اند که این درصد در افراد گروه سنی بین ۸۰ تا ۸۵ سال به ۵/۷۹ درصد؛ افراد ۷۵ تا ۸۰ سال به ۶/۸۴ درصد؛ افراد ۷۰ تا ۷۵ سال به ۷/۸۸ درصد؛ افراد ۶۵ تا ۷۰ سال به ۹/۸۹ درصد؛ افراد ۶۰ تا ۶۵ سال به ۸۸ درصد؛ افراد ۵۵ تا ۶۰سال به ۵/۸۳ درصد؛ افراد ۵۰ تا ۵۵ سال به ۱/۷۴ درصد؛ افراد ۴۵ تا ۵۰ سال به ۳/۶۴درصد؛ افراد ۴۰ تا ۴۵ سال به ۶/۵۶ درصد؛ افراد ۳۵ تا ۴۰ سال به ۷/۵۱ درصد؛ افراد ۳۰ تا ۳۵ سال به ۷/۴۶ درصد؛ افراد ۲۵ تا ۳۰ سال به ۱/۴۴درصد؛ افراد ۲۰ تا ۲۵ سال به ۸/۴۷ درصد و افراد ۱۸ تا ۱۹ سال ۶/۴۱ درصد رسیده است.

دکتر حسینی از مردم استان خواست تا واکسیناسیون خود را به تاخیر نیندازند و با کمک به کادر درمان، به سرعت انجام واکسیناسیون تا رسیدن به درصد مورد نیاز برای ایجاد ایمنی جمعی بیافزایند.

او با اشاره به اینکه درصدهای ذکر شده مربوط به دوز اول واکسیناسیون است و همه افرادی که واکسن دوز اول را دریافت کرده اند، باید برای دریافت واکسن دوز دوم نیز اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه توصیه کرد: شهروندان به جای در نظر گرفتن نوع خاصی از واکسن، برای ایمنی خود در برابر این بیماری اقدام کرده؛ چرا که اولویت مهم برای کشور، واکسیناسیون سریع و عمومی و پیروزی بر علیه این ویروس منحوس است.

انتهای پیام/

منبع
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید