کد خبر:21835
پ
تولیت آستان شاهچراغ(ع):

برنامه ریزی همه دستگاه‌های اجرایی درگسترش سومین حرم اهل بیت (ع)

به گزارش پگاه خبر؛حجت الاسلام کلانتری پنج‌شنبه ۲۵ شهریور در دیدار با مدیر حج و زیارت فارس، ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه زیارت در فرهنگ تشیّع، اظهار کرد: حج و زیارت حقیقتا کار فرهنگی است که از جمیع جهات، خالص و ارزشمند است. او با تاکید بر خدمتگزاری هرچه بیشتر و تکریم زوار، عنوان کرد: […]

به گزارش پگاه خبر؛حجت الاسلام کلانتری پنج‌شنبه ۲۵ شهریور در دیدار با مدیر حج و زیارت فارس، ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه زیارت در فرهنگ تشیّع، اظهار کرد: حج و زیارت حقیقتا کار فرهنگی است که از جمیع جهات، خالص و ارزشمند است.

او با تاکید بر خدمتگزاری هرچه بیشتر و تکریم زوار، عنوان کرد: در حالی که ما برای حج و زیارت عتبات باید مقدمات کار را فراهم کنیم، این خود خداوند است که خودش به بهترین شکل برنامه ریزی کرده، ما باید فقط مهماندار و خادم خوبی باشیم و تکریم زوار سرلوحه‌ی کارمان باشد و نگذاریم زائران در رفت وآمدشان، اسکان، تغذیه و مسائل رفاهی مشکلی پیدا کنند.

تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) ادامه داد: البته اصل ماجرا، تاثیرگزاری معنوی است که انجام می‌گیرد. اگر بخواهیم کار فرهنگی کنیم همین کار است که باعث احساس رضایت در زائران می‌شود.

کلانتری بیان کرد: این فرمایش مقام معظم رهبری که شیراز را سومین حرم اهل بیت (ع)  در ایران عنوان کردند، مسئولیت را نه فقط برای مدیران استان و شهر بلکه برای همه مسئولان در سطح ملی سنگین می‌کند و لازم است در سیاست‌های کلان و برنامه ریزی ها، اهمیت و جایگاه آستان مقدس این امامزاده جلیل القدر، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: نسل جوان ما باید متوجه باشد در جوار چه بارگاهی در حال زندگی است و لازم است بیشترین بهره را از این فضای ناب معنوی بگیرد. بیشتر از آدم‌های خود ساخته و جوانان مومن، این برنامه را در زندگی خود دارند که حداقل یک بار در هفته به این حرم‌های مطهر مشرف می‌شوند و زندگی خودشان را با توسل به اهل بیت علیهم السلام بیمه می‌کنند.

تولیت آستان شاهچراغ(ع) با تاکید بر اهمیت گسترش فرهنگ زیارت و توسل به اهل بیت(ع) در جامعه، تاکید کرد: لازم است همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در این زمینه برنامه ریزی کنند تا همه اقشار به ویژه جوانان از این فضای معنوی به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند.

کلانتری همچنین خواستار هم افزایی بیشتر و گسترش همکاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی، بین حرم مطهر و سازمان حج و زیارت شد.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید