کد خبر:21809
پ

۱۶۰۰ هنر کارت برای هنرمندان در فارس صادر شد

به گزارش پگاه خبر؛صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس دیدار و گفتگو کرد. صابر سهرابی در این دیدار گفت: در زمینه واگذاری ساختمان‌ها و مجتمع‌های این اداره، بیشتر تلاش ما این است که به هنرمندان و فرهنگ‌وران یا مؤسسه‌ها و انجمن‌های فرهنگی و […]

به گزارش پگاه خبر؛صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مسئولان اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های شمال فارس دیدار و گفتگو کرد.
صابر سهرابی در این دیدار گفت: در زمینه واگذاری ساختمان‌ها و مجتمع‌های این اداره، بیشتر تلاش ما این است که به هنرمندان و فرهنگ‌وران یا مؤسسه‌ها و انجمن‌های فرهنگی و هنری واگذار شود؛ چراکه آن‌ها بیش از دیگران به اهمیت و جایگاه کارکردی هنر و فرهنگ آشنا هستند.
سهرابی ادامه داد: تا کنون هنرکارت ۱۶۶۰ هنرمند و فرهنگ‌ور استان، صادر و به آن‌ها داده شده است. هنرکارت، بستری مناسب برای شناسایی و خدمات‌رسانی به هنرمندان را فراهم کرد. در این بازه، برای بیشتر آن‌ها مبلغ ۱ و نیم میلیون تومان واریز و بیمه سه ماهه آنان نیز پرداخت شد. از سوی دیگر، برای هنرمندانی که درجه یک هنری دارند، ۵ میلیون تومان، تسهیلات بلاعوض و به هنرمندان شناسنامه‌داری که دچار بیماری‌های سخت شده‌اند نیز ۱۰ میلیون تومان، داده شده است. تسهیلاتی با بهره کم نیز از ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از سوی این اداره کل و تا ۸۰۰ میلیون تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به هنرمندان داده شد. دیگر تسهیلات کرونا نیز که درخواست آن در سامانه کارا داده می‌شود، تا بهمن ماه امسال تمدید شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به این که سنجه و مرجع جایگاه هنری را شورای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌کند، یادآور شد: هنرمندان سراسر استان می‌توانند با ارائه رزومه خود و تکمیل فرم‌ها، درخواست درجه هنری دهند. ارزش درجه هنری، ارزش همان مدرک تحصیلی در رشته هنری است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: گام پایانی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس، برداشته شده است و امید داریم تا ۲۰ مهرماه از آن رونمایی کنیم. پس از رونمایی برش استانی نقشه مهندسی استان، همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری به ویژه اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بایستی همه برنامه‌ها و رویدادهای خود را بر پایه این راهبرد، برنامه‌ریزی و انجام دهند.
گفتنی است مسایل شهرستان‌های شمال استان بررسی و با ارایه راه‌کارهایی توسط معاونین و روسا جمع‌بندی شد.
در حاشیه این نشست، که همزمان با هفته سینما برگزار شده بود، از پوستر دهمین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز نیز رونمایی شد.
بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت: فراخوان این جشنواره در نیمه نخست مهرماه جاری منتشر می‌شود.
مرامی جدیدی افزود: در این جشنواره که بخش ویژه آن برای فیلم اولی‌هاست، فیلم‌های ساخته شده از سال ۱۳۹۸ تا کنون ارزیابی خواهد شد.

انتهای پیام/ابراهیم عباسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید