کد خبر:21789
پ
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد ؛

۱۵میلیون تن کالا از ابتدای سال توسط ناوگان حمل و نقل استان جابه جاشد

به گزارش پگاه خبر؛مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از جابه جایی بیش از ۱۵میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تا کنون توسط ناوگان حمل و نقل کالای استان خبر داد. مهندس علیرضا سیاهپور با اعلام این خبر افزود: این میزان حمل کالا طی یک میلیون و ۱۵۰ هزار سفر […]

به گزارش پگاه خبر؛مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از جابه جایی بیش از ۱۵میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تا کنون توسط ناوگان حمل و نقل کالای استان خبر داد.

مهندس علیرضا سیاهپور با اعلام این خبر افزود: این میزان حمل کالا طی یک میلیون و ۱۵۰ هزار سفر تحت صحابت بارنامه توسط ناوگان فعال کالای حمل و نقل جاده ای فارس به مقاصد مختلف درون و برون استانی جابه جا شده است.

وی اشاره کرد: قابلیت و توانمندی های بخش حمل ونقل جاده ای کالای فارس با استفاده از امکانات موجود به ویژه آمادگی موثر ناوگان تحت پوشش شرکت های حمل ونقل کالای استان و افزایش قابل توجه صدور بارنامه ها علی رغم محدودیت های اقتصادی و همچنین تبعات ناشی از گسترش بیماری کووید ۱۹ (کرونا) ازاهمیت بالایی برخوردار است.

مهندس سیاهپور تأکید کرد: فارس با بیش از ۳۶ هزار دستگاه انواع وسائط نقلیه سنگین باری و حمل فرآورده های نفتی فعال (۶/۱۰درصد) رتبه نخست کشور را در این زمینه داراست، ضمن آنکه از نظر فعالیت مستقیم بیش از ۵۵ هزار راننده حرفه ای حمل و نقل جاده ای کالا (دارای کارت هوشمند) نیز در جایگاه اول کشور قرار دارد.

 از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد بارنامه صادره در مقایسه با سال گذشته یک درصد کاهش و تناژ جابجا شده نیز یک و نیم درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/ابراهیم عباسی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید