کد خبر:21729
پ
برای نخستین بار در کشور؛

نخستین پیوند ریه در بیمارستان ابن سیناشیراز انجام شد

به گزارش پگاه خبر؛پرفسور علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران موفق شد نخستین پیوند ریه را با موفیت در بیمارستان ابن سیناشیرازبه انجام برساند. پرفسور علی ملک حسینی گفت: عمل پیوند ریه برای بیمارانبکه دچار نارسایی ریه و برای تنفس، به دستگاه اکسیژن ساز وابسته هستند مناسب است و برای بیماران دچار سرطان ریه، […]

به گزارش پگاه خبر؛پرفسور علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران موفق شد نخستین پیوند ریه را با موفیت در بیمارستان ابن سیناشیرازبه انجام برساند.
پرفسور علی ملک حسینی گفت: عمل پیوند ریه برای بیمارانبکه دچار نارسایی ریه و برای تنفس، به دستگاه اکسیژن ساز وابسته هستند مناسب است و برای بیماران دچار سرطان ریه، امکان پذیر نیست.
پرفسور ملک حسینی با بیان اینکه این عمل با همکاری زبده‌ترین پزشکان فوق تخصص ریه، قلب و بیهوشی انجام شد، افزود: دکتر پرویز مردانی فوق تخصص ریه و آرتوراکس، دکتر طممورث نیکنام فوق تخصص ریه و مراقبت‌های ویژه و دکترمسعود شفیعی فوق تخصص جراحی و پیوند قلب به صورت کارگروهی نخستین عمل پیوند ریه مشارکت داشتند.
پدر پیوند کبد ایران با بیان اینکه با این پیوند موفقیت آمیز، امکان پیوند همه اعضای قابل اهدا از افراد مرگ مغزی، در این بیمارستان فراهم شد، اضافه کرد: از این پس امکان پیوند کبد، کلیه، پانکراس، لوزالمعده، قرنیه، پوست، روده و حتی استخوان از فرد مرگ مغزی به بیماران نیازمند  فراهم شده است.
وی ادامه داد: به کمک خیران مرکز پیوند ابن سینا به مدرنترین دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی تجهیز  و  همیت امر سبب آسانتر شدن عمل پیوند ریه شد.
پدر پیوند کبد ایران با اشاره به تربیت پزشکان جوان از اقصی نقاط ایران و بعضی از کشور‌های جهان در مرکز پیوند ابن سینای شیراز گفت: اکنون سخت‌ترین پیوند‌های اعضای بدن توسط بهترین مختصصان در این بیمارستان انجام می‌شود و پزشکانی که در این مرکز تجربه کسب کرده اند، در بیمارستان‌های سراسر کشور مشغول ارائه خدمات درمانی به مردم هستند.

انتهای پیام/

منبع
صداوسیما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید