کد خبر:21598
پ
نائب‌ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

حفظ منافع ملی و عزت و احترام متقابل در تعاملات مورد توجه قرار گیرد

به گزارش پگاه خبر؛ابراهیم عزیزی، نائب‌ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، امروز، ۱۳ شهریورماه در جمع خبرنگاران با تشریح اهداف سفر عراق و شرکت در کنفرانس بغداد، اظهار کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی دیپلماسی فعال سیاسی است که در کنفرانس بغداد نیز این رویکرد دنبال شد. وی افزود: […]

به گزارش پگاه خبر؛ابراهیم عزیزی، نائب‌ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، امروز، ۱۳ شهریورماه در جمع خبرنگاران با تشریح اهداف سفر عراق و شرکت در کنفرانس بغداد، اظهار کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی دیپلماسی فعال سیاسی است که در کنفرانس بغداد نیز این رویکرد دنبال شد.

وی افزود: کشورهای حاضر در کنفرانس بغداد نیز بر نقش تأثیرگذار ایران بر معادلات منطقه و جهان تأکید کرده و خواستار استحکام روابط کشورها در تمام زمینه‌ها بودند.

عزیزی با اشاره به دیدارهای هیئت ایرانی با رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق نیز گفت: در این دیدارها بر حل مشکلات و موانع به ویژه در حوزه اقتصادی تأکید شد و دو کشور نیز خواهان این موضوع در همه زمینه‌ها بودند.

وی ادامه داد: با توجه به رویکرد دولت جدید در عمق‌بخشی به دیپلماسی فعال و در تراز اندیشه‌های انقلاب اسلامی، امروز بهترین شرایط برای تعاملات عالی با کشورهای منطقه و جهان فراهم شده است. سیاست خارجی ما بر حفظ منافع ملی و عزت و احترام متقابل استوار شده لذا هر کشوری عزت ملت ایران را حفظ کند، می تواند در تعاملات مورد توجه قرار گیرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تأکید ما در این سفر حل مشکلات منطقه توسط کشورهای منطقه بود که این مسئله نیز مورد پذیرش کشورهای دیگر نیز بود.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توسعه و عمق‌بخشی به دیپلماسی فعال اقتصادی را از دیگر نکات کنفرانس بغداد بیان کرد و گفت: این توسعه مورد تأکید مجلس یازدهم است و دولت نیز عزمی جدی در این رابطه دارد. افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی میان کشورهای منطقه موجب رونق، رفاه و آسایش مردم نیز خواهد شد لذا همگان بر این مسئله تأکید داشتند.

یادآور می‌شود که کنفرانس بغداد چندی پیش با حضور مقامات ارشد کشورهای ایران، عراق، عربستان،امارات، مصر، فرانسه و… به منظور بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و تحولات منطقه برگزار شد که هیئت ایرانی نیز به سرپرستی حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست حاضر شد.
انتهای پیام/

منبع
ایکنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید