کد خبر:21358
پ
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

شناسایی۳۹۳هزار ۳۷۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با ثبت ۳۵ فوت جدید ناشی از بیماری کرونا، تعداد جان باختگان این بیماری در استان فارس به پنج هزار و ۸۷۲ تَن رسید.

به گزارش پگاه خبر؛عبدالرسول همتی بیان کرد: در طول بحران بیماری کووید۱۹، در مجموع یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۵۶۳ تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است که از این تعداد، یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۵۷۱ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان بوده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۶۴ هزار و ۱۵۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۱۴۳ هزار و ۹۹۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۹ هزار و ۲۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع ۳۹۳ هزار ۳۷۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز پنج هزار و ۲۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۴۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۴۲ هزار و ۲۷۸ نفر از ابتدا خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با اعلام جان باختن ۳۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جانباختگان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز، آخرین روز از مرداد را پنج هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد.

همتی با اعلام اینکه مراکز ۱۶ ساعته واکسیناسیون هم چنان شلوغ هستند، تا کنون بیش از دو هزار و ۷۲۹ بیمار در ۴۷ مرکز ۱۶ ساعته در استان ویزیت شده اند و اقدامات درمانی سرپایی برای این بیماران انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه در خصوص تزریق واکسیناسیون نیز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از پذیرش ۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: یک میلیون و ۳۵۰ هزار دز واکسن به هم استانی‌ها تزریق شده است.

او با اشاره به این که هم اکنون رده گروه سنی ۴۸ سال به بالا و بیماران در معرض خطر در حال دریافت واکسن هستند، ابراز امیدواری کرد با توجه به اقدامات وزارت بهداشت در روز‌های آتی در خصوص دریافت بیشتر واکسن و لحاظ کردن گروه‌های سنی پایین‌تر به دریافت واکسن، واکسیناسیون در حد گسترده تری انجام شود.

معاون بهداشت دانشگاه از مردم استان خواست تا برای جلوگیری از انتشار ویروس و یاری کردن مدافعان سلامت، تعهد عمومی به اصول بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند و به همین خاطر بر همکاری اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان تاکید می‌شود.

انتهای پیام/

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید