کد خبر:20757
پ
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس:

هنر شوراهااولویت دادن دررسیدگی به طبقه سفلی وفرودست جامعه است

به گزارش پگاه خبر؛در نشست مشترک فرهنگیان منتخب راه یافته به شورای ششم بااسماعیلی مدیرکل اموزش وپرورش فارس وسرداربوعلی فرمانده سپاه فجراستان که به میزبانی بسیج فرهنگیان فارس درباشگاه فرهنگیان فرهنگشهرشیرازبرپاشد پس از تبادل اندیشه میان جامعه فرهنگیان منتخب، سرهنگ پاسدار ناصر جوکار به ایراد سخنرانی پرداخت. وی این نشست را نه یک نشست تزئینی […]

به گزارش پگاه خبر؛در نشست مشترک فرهنگیان منتخب راه یافته به شورای ششم بااسماعیلی مدیرکل اموزش وپرورش فارس وسرداربوعلی فرمانده سپاه فجراستان که به میزبانی بسیج فرهنگیان فارس درباشگاه فرهنگیان فرهنگشهرشیرازبرپاشد پس از تبادل اندیشه میان جامعه فرهنگیان منتخب، سرهنگ پاسدار ناصر جوکار به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی این نشست را نه یک نشست تزئینی و نمادین که مبدا حرکت های آینده دانست و با اشاره به اینکه ایجاد خارش ذهنی، نخستین گام حرکت های سازنده است گفت؛ همیشه انتخابات، مبدا چرخش های تحول آفرین بوده و در پساانتخابات، جامعه شاهد نوعی تحول پارادایمی در گفتمان ها و دگردیسی معرفتی شده است که گردش نخبگان یکی از رهاوردهای این رویداد می باشد. جوکار، شوراهای اسلامی را یک قرارگاهی تعبیر کرد که نقش اصلاحات درون شهری را باید دنبال کند. دکتر ناصر جوکار خطاب به منتخبین فرهنگی عنوان کرد؛ در طول اداور گذشته منتخبین خادم و احیانا خائنی با جلب رای مردم وارد خانه پاک شوراها شدند، اما خائنین و خادمین فقط در پایان دوره تبارشناسی و شناسایی شدند. وی با اشاره به اینکه عیار پاکیزگی و ضریب خلوص منتخبین این دوره نیز در پایان دوره ششم، توسط دماسنج مردم اندازه گیری خواهد شد، گفت؛ قدر فرصت ها و اعتماد بدست آمده را بدانید،چرا که بدیع ترین مثال فرصت سوزی را کسانی خلق کردند که بر خوان خون انقلاب نشستند و اقتصاد و فرهنگ را به زلف ۱+۵ گره زدند در حالی که هیچ کس ندانست حاصل جمع ۱+۵ چند شد؟ این در حالیست که تنها یک کشور عملا عضو برجام ماند و آن کشور فقط ایران بود. جوکار در ادامه گفت؛ کسانی که سالیان متمادی در قدرت بودند، با خلق بازی “انتخابی-انتصابی”، “حاکمیت-حکومت” و”نظام-دولت”،هویت چند پاره و متناقض خود را به “نظام شکست خورده” تاویل کردند، در حالیکه نانش و سکه اش را نیز خوردند و بردند. اینان کسانی بودند که فرهنگ غیر انقلابی و انقلاب غیر فرهنگی را جایگزین انقلاب فرهنگی کردند. ناصر جوکار، شورای اسلامی انقلابی و جهادی را دعوت به ازاله مدیریت غربزده و غیر انقلابی کرد و گفت؛ سال های سال، اماله مدیریت محافظه کارانه به جای ازاله مدیریت لیبرالی گذشت و اکنون این اعتماد مردم و این شما. بیایید کاری کنید که اقتصاد در مسیر عدالت و فرهنگ در مسیر فضیلت قرار گیرد. وی خواهان برداشتن موانع سخت افزاری و لجستیکی و نرم افزاری در پیش پای آموزش و پرورش شد و با اشار به رهنمود حکیمانه مقام معظم رهبری که فرمود: “شوراها تبلور اراده مردم و نظارت همگانی بر تعلیم و تربیت کشور است”گفت؛ پوشیدن ردای مبارک شورا به معنای در آوردن خلعت زیبای معلمی نیست.جوکار، فرهنگیان منتخب شوراها را چکیده و عصاره معلمین دانست و ادامه داد، در عملکردتان نیز باید عصاره فضائل معلمین باشید و با تبدیل جایگاه شوراها به اتاق شیشه ای و نه دخمه و زیر زمین، شفافیت و پاکی را ارزانی جامعه کنید، وگرنه کمترین خدمتی که شوراها می توانند کنند، حذف پسوند “اسلام” از شورای اسلامی است. وی در ادامه گفت؛ فلسفه انتخاب شما توسط مردم، تغییر زید و عمر نبوده که تغییر مشی شوراهاست. دکتر ناصرجوکار با توصیه به پرهیز ازمطالب حاشیه ای عنوان کرد؛ شهرداری را انتخاب کنید که روح اقدام، شامه انقلابی و جسارت شالوده شکنی داشته، صریح الهجه و جهادی بوده، سواد سیاسی داشته باشد اما سیاست زده نباشد. وی تبعیض در اجرای عدالت را عین عدالت دانست و هنر شوراها را رسیدگی به طبقه سفلی، فرودست و جنوب شهر دانست تا بالانس خدمات رسانی شهری به نیکی صورت گیرد. توصیه آخر مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس، به فرهنگیان منتخب در شوراهای اسلامی، غلبه بر بحران جهت یابی فرهنگی بود و عنوان کرد، نباید اجازه داد جذر و مدهای فرهنگی مسموم، استان حرم سوم اهل بیت(ع) را وسترنیزه نماید.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید