کد خبر:20750
پ

۲۰ هزارتن گندم شهرستان های شمالی استان فارس از گزند باران محافظت شد

به گزارش پگاه خبر؛مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس با بیان اینکه بارش‌های رگباری و سیل‌آسا درفصل تابستان عامل مخربی برای محصولات کشاورزی محسوب می شود افزود:با پیش بینی اداره هواشناسی در خصوص بارندگی ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۲۰ هزار تن گندم موجود در مراکز خرید شبکه تعاون روستایی در معرض آسیب قرارگرفت. هدایت اله […]

به گزارش پگاه خبر؛مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس با بیان اینکه بارش‌های رگباری و سیل‌آسا درفصل تابستان عامل مخربی برای محصولات کشاورزی محسوب می شود افزود:با پیش بینی اداره هواشناسی در خصوص بارندگی ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۲۰ هزار تن گندم موجود در مراکز خرید شبکه تعاون روستایی در معرض آسیب قرارگرفت.

هدایت اله رحیمی گفت: در بین پارامترهای اقلیمی، تغییرپذیری بارندگی یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر بر کشاورزی است و تغییرات بارندگی غیر فصلی حاصل دسترنج کشاورزان را آسیب پذیر می کند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به فصل برداشت گندم و خرید تضمینی روزانه ۴ تا ۵ هزار تن گندم در استان فارس، در پی بارندگی اخیر ۲۰ هزار تن محصول مهم و استراتژیک گندم در مراکز خرید شبکه تعاون روستایی استان فارس در معرض آسیب قرار گرفت اما با درایت و هماهنگی مجموعه واقدام به موقع توانستیم گندم های موجود در مراکز خرید را از آسیب باران محافظت کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه: در تمامی دنیا باران خارج از فصل به کشاورزی آسیب می رساند و ایران هم خارج از این قائده نیست افزود: با پیش بینی باران اخیر در استان فارس نیز گندم موجود در مراکز خرید گندم شهرستان های شیراز، اقلید، آباده، بوانات ، سرچهان را در معرض خطر قرار گرفت که با هماهنگی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان و مجموعه تعاون روستایی توانستیم حدود پنج هزارتن گندم را به سیلو ها حمل و ۱۵ هزار تن را با چادرکشی و پلاستیک کشی مصون نگه داریم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید