کد خبر:20643
پ

کرونا تنها برای کارمندان رسمی است نه نیروهای خدماتی

به گزارش پگاه خبر؛نیروهای شرکتی میراث جهانی تخت‌جمشید در استان فارس نزدیک ۴ ماه است که هیچ حقوق و مزایایی از اداره میراث فرهنگی مرودشت دریافت نکرده اند.  نیروهای شرکتی این مجموعه که سال هاست تبدیل وضعیت‌شان در حالت ابهام قرار گرفته است ماه‌هاست هیچ حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند.این کارگر‌ها تا سال‌های گذشته زیر […]

به گزارش پگاه خبر؛نیروهای شرکتی میراث جهانی تخت‌جمشید در استان فارس نزدیک ۴ ماه است که هیچ حقوق و مزایایی از اداره میراث فرهنگی مرودشت دریافت نکرده اند.

 نیروهای شرکتی این مجموعه که سال هاست تبدیل وضعیت‌شان در حالت ابهام قرار گرفته است ماه‌هاست هیچ حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند.این کارگر‌ها تا سال‌های گذشته زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی بودند اما چند سالی است که به زیر مجموعه شرکت های خصوصی در آمده‌ و این شرکت‌ها نیز  به بهانه‌های مختلف حق و حقوق این افراد را پرداخت نمی کنند اداره میراث فرهنگی استان هم می گوید هیچ مسئولیتی در برابر این افراد ندارد.

۴ ماه است حقوقی دریافت نکرد‌یم

آن طور که یکی از بلیت فروشان مجموعه تخت جمشید می گوید: حدود ۴ ماه است  هیچ حقوقی به ما پرداخت نشده است  و در حال حاضر مسئولان میراث فرهنگی مرودشت هم برای ادامه فعالیت قرار دادی با ما منعقد نکرده اند.

این نگهبان  که نخواست نامش در گزارش بیاید با اشاره به اینکه مسئولان میراث فرهنگی شهرستان مرودشت از اسفند ماه سال گذشته هیچ مبلغی در قالب حقوق، اضافه کاری و  رفاهی به ما پرداخت نکرده اند، می افزاید: در حال حاضر اطلاعی از میزان واریز حق بیمه هم در اختیار نداریم.

وی با بیان اینکه وضعیت قرار داد حدود ۵۰ نفر از نگهبانان و نیروهای خدماتی یگان حفاظت تخت جمشید به صور ت شرکتی است، ادامه می دهد: هرچند که بسیاری از نیروهای شرکتی یگان حفاظت میراث در شیراز به زیر مجموعه وزارت پیوستند اما متاسفانه هنوز در رابطه با تبدیل وضعیت ما  خبری نیست و آینده شغلی ما در هاله ای از ابهام است.

این بلیت فروش با بیان اینکه در بازدیدی که آقای خیاطیان معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه از مجموعه میراث تخت جمشید داشت اذعان کرد که میراث فرهنگی مرودشت باید نفری ۵۰ میلیون تومان بابت معوقات حقوق و دیگر مزایا به ما بپردازد، بیان می کند: اما این اتفاق تا کنون نیفتاده در صورتی که ایشان برای  احقاق حق و حقوق ما نگهبانان قول پیگیری  داده بود.

وی می‌افزاید: بارها در رابطه با پرداخت حقوق با مسئولان میراث فرهنگی شهرستان مرودشت صحبت کردیم.حتی هفته گذشته همراه برخی همکاران‌مان جلوی ساختمان اداره میراث مرودشت تجمع کردیم اما فایده‌ای نداشت و عوض همکاری از ما می خواهند مقابل استانداری و فرمانداری برویم و به ارگان و سازمان های مختلف شکایت کنیم.

هیچ مسئولی صدای ما را نمی شنود

این بلیت فروش با اشاره به اینکه متاسفانه هیچ فردی صحبت های ما را نمی شنود و هیچ مسئولی هم پاسخگوی ما نیست، بیان می کند: هر سری که با مسئولان در رابطه با پرداخت مطالباتمان صحبت می کنیم، می‌گویند فعلا بودجه و پول لازم در اختیار نداریم.

وی  با بیان اینکه شرکت الماس جویان آسمان از بستن قرار داد با نیروهای بلیت فروش خدماتی و تعدادی نگهبان مجموعه تخت جمشید سر باز می زند، می‌افزاید: متاسفانه مسئولان این شرکت  مدام می‌گویند هیچ پولی در اختیار ندارند و  توصیه می‌کنند برای گذران زندگی به فکر کار دیگر  باشیم.

کرونا تنها برای کارمندان رسمی است نه نیروهای خدماتی

یکی از نیروهای خدماتی مجموعه تخت جمشید هم با تأیید حرف‌های همکارش می گوید: اگرچه نیروهای رسمی و قرار دادی حقوقشان را سر موعد مقرر دریافت می‌کنند اما ما بدون داشتن هیچ‌گونه در آمدی روزگار سختی را می گذرانیم.

این نیرو خدماتی تخت‌جمشید در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای خدماتی تخت‌جمشید در تمام روزهای کرونایی سر کار حاضر و به فعالیت‌شان ادامه دادند می‌گوید: اما کارمندان رسمی در روزهای اوج کرونایی از مزایای دور کاری برخوردار بودند اما  ما  هر روز صبح تا عصر در مجموعه جهانی تخت جمشید مشغول کار و جمع کردن زباله  بودیم.

وی با اشاره به اینکه کرونا تنها برای کارمندان رسمی است نه نیروهای خدماتی می گوید:  وضعیت استخدامی ما در چند سال اخیر به شرکتی تبدیل شد،قبلا با اداره میراث قرارداد داشتیم.

به تمام آشنا و فامیل مقروضم

وی با اشاره به اینکه برای گذران زندگی آن قدر از آشنا و اطرافیانمان پول قرض کردیم که دیگر رویی برای سر بلند کردن در میان آشناها نداریم بیان می کند: برای تهیه شیر خشک دخترم  از پدرم  پول می گیرم.

وی با بیان اینکه نداشتن پول باعث شده تا مقابل چشمان خانواده خجالت بکشم، خاطر نشان می کند: برای تهیه خرید  روزانه هم به سوپر مارکت محل بدهکارم.چند ماه است که بدهی وام  بانکی‌ام را هم نتوانستم  پرداخت کنم و بانک هم در حال مسدود کردن حساب ضامن ها است.

شما رسانه‌ها قصد به حاشیه کشیدن موضوعات را دارید

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان مرودشت با بیان اینکه  تجمع هفته گذشته  بلیت فروش‌ها، نگهبانان و نیروهای مجموعه جهانی تخت جمشید مقابل ساختمان این اداره ، به هیچ وجه صحت ندارد می گوید: هیچ فردی برای دریافت حقوق تجمع نکرده است.

کاظم فلاحی می افزاید: به رغم پیگیری‌های فراوان اداره کل میراث فرهنگی برای دریافت مطالبات تعدادی از پرسنل،  اما متاسفانه هنوز میزان طلب آنها وصول نشده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ وظیفه‌ای برای پاسخ  به پرسش شما درباره علت عدم پرداخت حقوق به این افراد در ۴ ماه گذشته ندارم ، می‌گوید: رسانه‌ها برای دریافت پاسخ سئوالات باید در وقت اداری تماس بگیرند.

فلاحی ادامه می دهد: از آنجا که شما رسانه‌ها قصد به حاشیه کشیدن موضوعات را دارید بنده تنها در وقت اداری پاسخ شما را خواهم داد.

انتهای پیام/

 

منبع
ایلنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید