کد خبر:20633
پ

برنامه ریزی‌ صداوسیما،آموزش وپرورش فارس زمینه‌رشددانش آموزان رافراهم کرده است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: صدا و سیمای فارس با همکاری بسیار خوب و تعامل با آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت‌های موجود درون استانی توانسته زمینه‌ی رشد و پرورش دانش آموزان را به عنوان سرمایه‌های کشور فراهم کند.

به گزارش پگاه  خبر؛حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای فارس،  ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای اعتلای نظام تعلیم و تربیت در جامعه توسط صدا و سیما بر نقش موثر این سازمان در کم کردن دغدغه دانش آموزان، معلمان و والدین به ویژه در دوران کرونا اشاره کرد و افزود: همکاری که صدا و سیما در دوران کرونایی جامعه با آموزش و پرورش کشور داشت همکاری بی نظیری بود و باعث شد تهدید کرونا به یک فرصت جدید برای خدمتگزاری تبدیل شود.

او افزود: برنامه‌های خوب صدا و سیما و همکاری این سازمان با آموزش و پرورش در دوران کرونایی جامعه باعث شد دانش آموزان از برنامه‌های آموزشی غیر حضوری بهره‌مند شوند و توانمندسازی معلمان هم با توجه به مدیریت خوب این سازمان دستاورد دیگر این برنامه‌ها برای نظام تعلیم و تربت کشور باشد.

معاون وزیر افزود: یکی از مناطق کشور که صدا و سیمای آن با آموزش و پرورش همکاری بسیار خوب داشته استان فارس است که توانسته با تعامل و استفاده از ظرفیت‌های موجود درون استانی زمینه‌ی رشد و پرورش دانش آموزان را به عنوان سرمایه‌های کشور فراهم کند.

او ادامه داد: برنامه ریزی‌هایی که ما بین صدا و سیمای مرکز فارس و آموزش و پرورش این استان صورت گرفته می‌تواند یک الگو برای سایر مناطق کشور باشد و اگر این موضوع در سراسر کشور نشر پیدا کند سایر مناطق کشور هم می‌توانند تهدید کرونا را به یک فرصت برای تربیت دانش آموزان به عنوان شهروند با هویت انقلابی اسلامی تبدیل کنند.

معاون وزیر اضافه کرد: صدا و سیما و آموزش و پرورش مقاصد و ماموریت‌های مشترک دارند که رسیدن به این اهداف و مقاصد همکاری دوجانبه را می‌طلبد که این هم موضوع به خوبی در استان فارس مورد توجه قرار گرفته و کارکرد‌های مثبتی را برای نظام تعلیم و تربیت به ارمغان آورده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس در این دیدار با اشاره به نقش سازمان آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت دانش آموزان و تربیت نسل آینده همکاری صدا و سیما با این مجموعه را یکی از وظایف رسانه ملی دانست و گفت: اگرچه همکاری‌های خوبی در استان فارس بین صدا و سیما و آموزش و پرورش صورت گرفته، اما با آنچه مد نظر بوده فاصله زیاد است و همکاران ما تلاش می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن در این زمینه فعالیت‌های خود را به نتیجه برسانند.

سهرابی افزود: یکی از وظایف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران معرفی ظرفیت‌ها و توانمدی‌های دستگاه‌های مختلف نظام با هدف قدردانی از زحمات آن‌ها و دلگرم کردن مردم است و این سازمان از هیچ کوشش در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

او اشاره‌ای هم به تهدبدات رسانه‌های غربی و برنامه‌های آن‌ها برای ضربه زدن به بنیاد خانواده و نهاد مقدس آموزش و پرورش کرد و گفت: دشمنان انقلاب به ویژه در سال‌های اخیر با ساخت برنامه‌های ضد فرهنگی به دنبال خدشه وارد کردن به تربیت دینی و اسلامی بوده اند و این موضوع وظیفه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و آموزش و پرورش کشور را بسیار سنگین‌تر از قبل کرده است.

مدیر کل صدا و سیمای فارس افزود: رسانه ملی در کنار این تهدیدات به میدان آمده و مقابله با این تهدیدات را با همکاری آموزش و پرورش در دستور کار قرار داده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود توانسته در حوزه‌های تولید فکر و اندیشه و پرورش خلاقیت‌ها به عنوان یک سرمایه‌ی معنوی بزرگ نقشه‌های دشمنان را برای فرزندان این آب و خاک خنثی کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این نشست با اشاره به همراهی خوب صداوسیمای فارس با آموزش و پرورش اظهار داشت: خدمات موثر رسانه ملی در استان به جهت ایجاد فضای آرام و اطلاع رسانی‌های به موقع و صحیح بسیار ارزنده و قابل تقدیر است.

فرهاد اسماعیلی افزود: این رسانه در جهت ارتقاء فرهنگ در استان گام‌های بسیار خوبی برداشته است و ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز شاهد تداوم این همکاری‌ها باشیم.

در پایان این نشست دکتر حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از مدیرکل و معاونین صدا و سیما فارس تقدیر کرد.

انتهای پیام/

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید