کد خبر:20619
پ
استاندارفارس در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان:

اتاق بازرگانی اولویت اشتغال در واحدهای تازه تاسیس را به جوانان اختصاص دهد

به گزارش پگاه خبر؛دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان این که سرمایه گذاری روی جوانان و بالنده کردن آن ها و استفاده از پتانسیل و نیروی جوانی آن ها می تواند توسعه همه جانبه ای را برای کشور به ارمغان بیاورد، اظهارداشت: جوانان در پیچ و خم برخی مشکلات […]

به گزارش پگاه خبر؛دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان این که سرمایه گذاری روی جوانان و بالنده کردن آن ها و استفاده از پتانسیل و نیروی جوانی آن ها می تواند توسعه همه جانبه ای را برای کشور به ارمغان بیاورد، اظهارداشت: جوانان در پیچ و خم برخی مشکلات گرفتار شده اند و ما باید موانع پیش روی این نسل خلاق و توسعه گر را کاهش دهیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که ستاد ساماندهی امور جوانان تکالیف مدون و مشخص دارد و با پیگیری اداره کل ورزش و جوانان، اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: ستادهای شهرستانی ساماندهی امور جوانان توسط فرمانداران باید تشکیل شود و به عنوان یکی از اولویت ها مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این که ازدواج و طلاق متاثر از مولفه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، گفت: یکی از اقدامات مهم در زمینه آماده سازی جوانان برای تشکیل خانواده، مهارت آموزی سربازان وظیفه توسط اداره کار، فنی حرفه ای و بخش خصوصی است که کاری قابل قبول محسوب می شود.
استاندارفارس با تاکید بر هدف گذاری برای حل مشکلات اقتصادی جوانان و تشویق آنان برای ازدواج، ادامه داد: آموزش های لازم جوانان را آماده ورود به مرحله تشکیل خانواده می کند.
دکتر رحیمی با تاکید بر این که آموزش ها مهارتی جوانان در دوره سربازی باید متناسب با نیازهای بازارکار باشد، تصریح کرد: این آموزش ها بسیار مهم و موثر هستند و باید بر اساس مشاوره های اقتصادی بازار کار باشد که جوانان بتوانند بعد از دوران خدمت مشغول به کار شوند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس خواستار مشارکت بخش خصوصی و تشکل های اجتماعی، اقتصادی و جوانان در برنامه های ستاد ساماندهی امور جوانان شد و گفت: باید از اتاق بازرگانی، نظام مهندسی ساختمان، نظام مهندسی کشاورزی، نظام مهندسی معدن و تشکل های گردشگری برای ایجاد فرصت های شغلی و در نظر گرفتن امتیازات و تسهیلات برای کسانی که ازدواج می کنند استفاده کرد.
وی با اشاره به این که باغ های مجالس می توانند زمینه برگزاری مجالس ارزان قیمت را برای زوج های فراهم کنند و شرکت های سیاحتی نیز امکان سفر زوج های جوان را ایجاد کنند، ادامه داد: بیشترین و ارزان ترین شغل ها را در بخش گردشگری می توان ایجاد کرد.
استاندارفارس با بیان این که اتاق بازرگانی می تواند اولویت اشتغال در واحدهای تازه تاسیس و بخش های توسعه ای را به جوانان در شرف ازدواج تا زوج های تازه ازدواج کرده اختصاص دهد، اظهارداشت: اداره کل راه و شهرسازی و شرکت عمران صدرا باید برای زوجین تازه ازدواج کرده و خانه اولی ها فرصت تهیه مسکن فراهم کنند؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی نیز متعهد شوند تعداد مشخصی از افراد تازه ازدواج کرده را مشغول به کار کنند.
دکتر رحیمی با اشاره به ظهور آسیب های نوظهور مانند اعتیاد به روان گردان ها و این که باید مراکز تخصصی مشاوره و روان شناسی به درمان بیماری های روانی افراد کمک کنند، افزود: مراکز مشاوره ها و دفاتر ثبت ازدواج باید برای کاهش طلاق و شناخت بهتر طرفین از یکدیگر اقدام به تهیه چک لیست های قابل ارزیابی کنند تا انتظارات و شناخت طرفین ازدواج از یکدیگر دقیق تر شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تاکید بر تلاش برای ترویج فرزندآوری و فراهم کردن زمینه های آن، گفت:   اهرم های تشویقی در این زمینه باید فراهم شود و چارچوب قانونی پیدا کند؛ زیرا با تصمیمات شخصی و مقطعی نمی توان این موضوع را سازماندهی کرد.

انتهای پیام/

منبع
پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید