کد خبر:20012
پ
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز:

اقتدار ملی ازمهم‌ترین دستاوردهای بشربرای انتقال قانونمند قدرت انتخابات است

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز، انتخابات را امظهر اقتدار ملی و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بشری برای انتقال آرام و قانونمند قدرت از گروهی به گروه دیگر توصیف کرد.

به گزارش پگاه خبر؛محمدرضا امیری، فرماندار شیراز امروز، ۲۵ خردادماه در گردهمایی کاندیداهای ششمین دوره دوره انتخابات شورای شهرستان شیراز با بیان اینکه تا این مرحله همه ۴۳۳ نفرنامزدهای نهایی انتخابات شهرستان شیراز، مراحل قانونی را پشت سر گذاشته‌اند، گفت: تا این لحظه ۳۶۴ نامزد برای شهر شیراز، ۴۷ نامزد برای شهر جدید صدرا، ۱۴ نامزد برای شهر خان زنیان و ۸ نامزد برای شهر داریان در عرصه رقابت‌ها باقی مانده و در این جمع حضور دارند.

وی اشاره به اینکه انتخابات مظهر اقتدار ملی و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بشری برای انتقال آرام و قانونمند قدرت از گروهی به گروه دیگر است، اظهار کرد: انتخابات به عنوان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و جایگاه شوراها نیز یکی از ارکان تصمیم‌گیری است که در قانون اساسی تبیین شده است.

رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با یاد آوری اینکه یک سوم جمعیت واجد شرایط رأی‌گیری استان در شهرستان شیراز حضور دارند، بر اهمیت و گستردگی برگزاری انتخابات در شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین کلان شهرهای کشورتاکید و برگزاری این گردهمایی و تشریح دستورالعمل‌ها در راستای تحقق یک انتخابات سالم و پرشور را ضروری برشمرد.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه در انتخابات سال ۹۶ در محدوده فعلی این شهرستان ۶۸۳ شعبه اخذ رای وجود داشته است، بیان کرد: با توجه به اپیدمی کرونا و تاکید مقامات کشور مبنی بر عدم معطلی مردم در شعب و با رهنمودهای مجموعه سیاسی استانداری فارس، تعداد شعب این شهرستان با ۲۲ درصد افزایش به ۸۳۲ شعبه رسیده است.

امیری، برنامه‌ریزی‌ها، تدارکات، پشتیبانی‌ها و تأمین نیروی انسانی ناشی از افزایش ۲۲ درصدی شعب اخذ رای شهرستان شیراز را یک کار بزرگ برشمرد و گفت: خدمتگزاران مردم در فرمانداری شیراز، تلاش دارند تا با رعایت دقیق و همه جانبه قانون، از رای مردم و حقوق نامزدها به عنوان حق‌الناس دفاع کرده تا شاهد برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه و ایمن در شهرستان شیراز باشیم.

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به برخی محدودیت‌های کرونایی و تعدد شعب أخذ رأی در این شهرستان بیان کرد: طی مصوبه هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شیراز هر کاندید قادر خواهد بود یک نماینده به مراکز ۱۳ گانه در شیراز، هر پنج شعبه یک نماینده در شهر صدرا و هر شعبه یک نماینده در سایر شهرها معرفی کند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز ضمن اطمینان خاطر دادن به کاندیداها مبنی بر حراست و صیانت از آرای ماخوذه و عدم ضرورت معرفی نماینده به مراکز و شعب اخذ رای، بیان کرد: نامزدها در صورت تمایل به معرفی نماینده، فرصت دارند تا سه روز قبل از آغاز رای‌گیری نسب به معرفی نمایندگان خود اقدام کنند.

به گفته امیری طبق قانون، نمایندگان نامزدهای انتخاباتی، حق دخالت در امور اجرایی شعب را نداشته و در صورت اعتراض به روند اجرا، مشاهدات خود را به صورت مستند و مکتوب به نماینده هیئت نظارت مستقر در شعب منعکس کرده تا روال قانونی پیگیری شود.
انتهای پیام/

منبع
ایکنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید