کد خبر:19883
پ
استاندار فارس در جلسه ستاد انتخابات استان:

انتخابات مظهر اراده ملی و موجب افزایش امنیت پایدار و حفظ منافع ملی می شود

به گزارش پگاه خبر؛دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد انتخابات استان ضمن تقدیر از تلاش های اعضا این ستاد عنوان کرد: ما بر مبنای وظایف قانونی، تکالیف مسئولیتی و اعتقادات دینی خود اقداماتی را در راستای برگزاری هر چه بهتر انتخابات انجام می دهیم. دکتر رحیمی با بیان اینکه انتخابات مظهر اراده ملی است […]

به گزارش پگاه خبر؛دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد انتخابات استان ضمن تقدیر از تلاش های اعضا این ستاد عنوان کرد: ما بر مبنای وظایف قانونی، تکالیف مسئولیتی و اعتقادات دینی خود اقداماتی را در راستای برگزاری هر چه بهتر انتخابات انجام می دهیم.
دکتر رحیمی با بیان اینکه انتخابات مظهر اراده ملی است و موجب افزایش امنیت پایدار و حفظ منافع ملی   و گردش نخبگان می شود، خاطرنشان کرد: توجه به انتخابات به این معناست که به تکیه گاه اصلی نظام، یعنی مردم توجه شده است.

استاندار فارس با تاکید بر این اعتقاد محوری که  مردم خود باید بر سرنوشتشان اثرگذار باشند بزرگترین دستاورد ۱۰۰ ساله اخیر ملت ایران دانست و افزود: پایه اصلی جمهوریت و اسلامیت نیز بر مبنای مردم  و انتخابات گذاشته شده است و بر اساس این باور همه باید تلاش کنند مشارکت افزایش یابد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه در برگزاری انتخابات مر قانون را به صورت صد درصد اجرا کنیم اظهار کرد: هیچ مسئولی اجازه ندارد له یا علیه کسی اظهار نظر کرده یا از امکانات دولتی و عمومی و جایگاه حقوقی خود  به نفع هیچ یک از کاندیداهای شورای شهر یا ریاست جمهوری استفاده کند.

وی ادامه داد:  این امر خلاف  قانون و شرع است و با متخلفان  برخورد می شود.

استاندار فارس بیان کرد: ما باید این یقین را در مردم ایجاد کنیم که این انتخابات  یک انتخابات سالم، قانون مند، ایمن، آرام  و همراه با حفظ سلامتی مردم است؛ چرا که اگر این اعتماد سازی انجام نشود طرف مقابل که معاند نظام است می کوشد ایمنی و سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد بنابراین  باید با ایجاد این اطمینان استراتژی ها و راهبرد های معاندان را خنثی کنیم و انتخابات آن گونه که در شان جمهوری اسلامی و مردم، خواست رهبری و تلاش دولت است برگزار شود.

آمادگی کامل جهت برگزاری انتخابات در همه زمینه ها از دیگر موضوعاتی بود که دکتر رحیمی بر لزوم توجه به آن تاکید کرد و گفت:همه کمیته ها  بر مبنای شرح وظایف خود مسئولیت دارند  این مسئولیت ها هم قائل به شخص و هم سلسله مراتبی است  و نباید تنها به یک ابلاغ بسنده کنیم بلکه  این ابلاغ ها باید تا زمان حصول نتیجه دنبال شود.

وی از همه دست اندرکاران اعم از فرمانداران و اعضا ستاد انتخابات استان خواست در هماهنگی کامل با یکدیگر عمل کنند  و تاکید کرد: نباید در هیچ یک از سطوح اختلافی وجود داشته باشد و کمبودها نیز بر مبنای همکاری و همدلی رفع شود.

استاندار فارس همه اعضا ستاد انتخابات استان را مکلف به همکاری کامل با رئیس ستاد انتخابات دانست

دکتر رحیمی با تاکید بر اینکه هیچگونه قصور و نقصی را از اعضا ستاد انتخابات نخواهد پذیرفت، یادآور شد: برای ما برگزاری درست و قانونمند  انتخابات از هر گونه دوستی و هم فکری و ارتباط مهم تر است.

وی ادامه داد: ما علاوه بر اینکه نمایندگی سیاسی دولت را بر عهده داریم حافظ آرا مردم و امین آنها هستیم و باید این اعتماد را ایجاد کنیم که نه یک رای بیشتر و نه یک رای کمتر، در صندوق نخواهد رفت و آنچه مردم تصمیم می گیرند و می نویسند محقق می شود.

استاندار فارس با اشاره به بیماری کرونا و اولویت داشتن سلامت مردم بر لزوم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در تجمعات و برنامه های تبلیغاتی تاکید کرد.

وی گفت: همه دستگاه های اجرایی موظف به تامین موارد مورد نیاز ستاد انتخابات هستند.

وی افزود: ستاد انتخابات استان به فرماندارن ابلاغ کند که  راه اندازی شعب باید سر ساعت مقرر انجام شود و برای قصور از قانون هیچ عذری پذیرفته نیست.

انتهای پیام/

 

منبع
پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید