کد خبر:19487
پ
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرداد:

اختصاص بسته اینترنت ۷ گیگابایتی به ازای هر کدملی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شیوه نام نویسی برای دریافت اینترنت یک ماهه ویژه انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

به گزارش پگاه خبر؛سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ، دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همراه با ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه (۲۸ خردادماه) امسال برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه فردا اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده اعلام می شود؛ بر این اساس ماراتن انتخابات و تبلیغات نامزدها به صورت رسمی آغاز می شود اما پاندمی کرونا مانع تجمعات مردمی در مقابل ستادهای انتخاباتی خواهد شد بر این اساس بنابر تمهیدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مردم اینترنت رایگان یک ماهه اختصاص خواهد گرفت.

جزییات یک ماه اینترنت رایگان برای تمام مردم ایران

«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر خود از اینترنت رایگان برای مردم خبر داد و گفت: با تجویز و تصویب ستاد ملی کرونا و با همکاری محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و به منظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی بجای تجمعات خیابانی و میدانی، بسته‌های «اینترنت» یکماهه «رایگان» به همه مردم ایران عرضه خواهد شد.

جهرمی پیش از این از تخصیص بسته اینترنتی برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خبر داده و تصریح کرده بود: همه ما باید تلاش کنیم که حداکثر مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رخ دهد.

به گفته وزیر ارتباطات، همانگونه که صدا و سیما ظرفیت هایی را برای کاندیدها فراهم می آورد، وزارت ارتباطات نیز برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی، بسته هایی را برای نامزدهای تایید صلاحیت شده در نظر گرفته تا بتوانند از آن زیرساخت‌ها به صورت عادلانه برای تبلیغات‌شان استفاده کنند.

امروز وزیر ارتباطات جزئیات این بسته‌ها و نحوه ثبت نام را اعلام کرد.

نحوه ثبت‌نام بسته اینترنت رایگان انتخابات

«محمدجواد آذری جهرمی» در صفحه اینستاگرام خود درباره بسته‌های اینترنتی که برای انتخابات در نظر گرفته شده است توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: ستاد ملی کرونا برای حفظ سلامت مردم در روزهای انتخابات، تبلیغات در فضای مجازی را تجویز کرده و علاوه بر دستوراتی به ستادهای انتخاباتی به استفاده از این ظرفیت، از وزارت ارتباطات هم خواسته است که به مردم برای این روزها بسته‌های رایگان اینترنت ارائه کند.

اختصاص بسته اینترنت ۷ گیگابایتی به ازای هر کدملی

آذری‌جهرمی افزود: برای هر کد ملی یک بسته هفت گیگابایتی اینترنت (نپرسید داخلی، اینترنت یک شبکه بین‌المللی است) یک ماهه به عنوان هدیه در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات اعلام‌کرد: برای اینکه یک‌باره شبکه تحت فشار قرار نگیرد و سرعت افت نکند، ثبت‌نام در یک هفته انجام می‌شود که تقسیم‌بندی ثبت‌نام نیز بر اساس رقم آخر کدملی خواهد بود و هر بسته از زمان فعال‌سازی تا یک ماه اعتبار دارد.

زمان ثبت نام بسته اینترنت رایگان ویژه انتخابات

به گفته وی، این بسته‌ها فقط بر روی اپراتورهای تلفن همراه ارائه و ثبت‌نام آنها از عصر امروز (سوم خرداد ۱۴۰۰) آغاز خواهد شد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: بسته‌های فعال فعلی نیز در حال رزرو نگهداری می‌شوند و پس از اتمام بسته هدیه، باقی‌مانده بسته قبلی قابل استفاده خواهد بود.

اعلام هشدار به کلاهبرداری‌های احتمالی

وی خاطرنشان‌کرد: «ما با هیچ کسی برای بسته هدیه تماس نخواهیم گرفت، از شما درخواست ارسال هیچ کد فعال‌سازی هم نخواهیم کرد، ثبت‌نام هم فقط از طریق سایت خواهد بود که امروز از طریق همین صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد، بنابراین مراقب کلاهبرداران باشید».

پیش از این نیز وزیر ارتباطات از تخصیص بسته انتخاباتی برای تمام نامزدهای منتخب شورای نگهبان خبر داده بود.

انتهای پیام/

منبع
تیتربرتر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید