کد خبر:19082
پ
با حضور استاندار فارس انجام شد:

گازرسانی به بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی شهرستان زرقان

مجوز اجراطرح تولیدانژکتوربا امکان ایجاد۱۰۰۰فرصت شغلی در شهرستان زرقان صادرشده است.

به گزارش پگاه خبر؛طرح گازرسانی به بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی شهرستان زرقان با حضور دکتر عنایت الله رحیمی آغاز شد.
دکتر رحیمی در این خصوص عنوان کرد: این طرح با هدف گازرسانی به ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی زرقان با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در مدت ۶ ماه اجرا می شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح بزرگ گازرسانی ۱۹ کیلومتر لوله گذاری انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار ۲۰ هزار متر مکعبی نصب می شود.

استاندار فارس تاکید کرد: اجرای این طرح سبب توسعه صنایع بزرگ و کوچک شهرستان صنعتی زرقان شده و امکان تامین گاز نواحی صنعتی شمال شرق شیراز را برای بیش از بیست سال فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: سرعت بخشیدن به روند گازرسانی به صنایع، علاوه بر رفع موانع جهش تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می شود.
استاندار فارس همچنین از دو کارخانه شگرف ابزار فارس و مژده وصل پارسیان که در زمینه تولید قطعات پلاستیکی خودرو و انواع قالب‌های فلزی فعال هستند، بازدید کرد.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه شرکت‌های خودروسازی در تهران طرف قرارداد این کارخانه‌ها و خریدار محصولات تولیدی آنها هستند ابراز امیدواری کرد با توسعه آتی در این واحدهای تولیدی شاهد افزایش میزان اشتغال نیز باشیم.
استاندار فارس با بیان اینکه واحدهای تولیدی یاد شده از دانش فنی بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه امکان تولید انژکتور در این کارخانه ها وجود دارد جواز تاسیس مورد نیاز صادر شده و سرمایه گذاری بیش از ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه طرح مذکور ظرفیت ایجاد اشتغال هزار نفر را دارد، گفت: امیدواریم سرمایه گذار بتواند هر چه سریعتر اقدامات لازم برای شروع کار را انجام دهد.

وی گفت: قطعاً دولت نیز در زمینه های مختلفی همچون تامین زمین ، پرداخت تسهیلات و ایجاد زیرساخت ها به اجرایی شدن این طرح کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع
پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید