مزرعه کشت موادمخدر در کوثر اردبیل کشف شد
مزرعه کشت موادمخدر در کوثر اردبیل کشف شد

رئیس حوزه قضایی کوثر از کشف و شناسایی یک مزرعه کشت و تولید موادمخدر از نوع گراس در این شهرستان خبر داد. به گزارش پگاه خبر به نقل از ایرنا، آرش جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بدنبال کشف و جمع‌آوری موادمخدر کشت شده در یکی از روستاهای کوثر جوان ۲۱ […]

رئیس حوزه قضایی کوثر از کشف و شناسایی یک مزرعه کشت و تولید موادمخدر از نوع گراس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پگاه خبر به نقل از ایرنا، آرش جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بدنبال کشف و جمع‌آوری موادمخدر کشت شده در یکی از روستاهای کوثر جوان ۲۱ ساله اهل روستای قره‌قشلاق این شهرستان که حدود ۸۰۰ مترمربع از زمین جالیزی خود را به کشت موادمخدر از نوع گراس اختصاص داده بود ،دستگیر و روانه زندان شد.

وی گفت: در این مزرعه گیاه موادمخدر شاهدانه به قصد تولید مواد مخدر از نوع گراس کشت شده بود که طی انجام یک عملیات شناسایی توسط سپاه پاسداران ناحیه کوثر و پس از صدور دستور قضایی در عملیات مشترک سپاه ناحیه کوثر و اداره مبارزه با مواد مخدر ، بوته‌های کشت شده از سطح ۸۰۰ مترمربع از این مزرعه جمع‌آوری و معدوم شد.

بهنام بهشتی ،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل پیش از این در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر خلخال به کشت گیاه ماده مخدره شاهدانه در مزارع کشاورزی برخی از شهرستان‌های استان هشدار داده بود.

شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.