کد خبر:17850
پ
وضعیت شیراز و ۸ شهرستان فارس قرمز شد:

راه اندازی مجدد بیمارستان پشتیبان برای پاسخگوئی به حجم بالای بیماران کووید ۱۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کووید۱۹ در استان فارس، از تغییر وضعیت شیراز و هشت شهرستان استان به قرمز خبر داد.

به گزارش پگاه خبر؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اعلام این خبر، نسبت به گستردگی چرخه های انتقال ویروس در شرایط کنونی در سطح جامعه هشدار داد و از تمامی مردم استان خواست تا بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه را جدی گرفته و تنها در موارد ضروری از منزل خارج شوند.

او شناسایی روزانه بیش از هزار مورد ابتلا در استان طی روزهای اخیر، حدود دو هزار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا، ثبت بیشترین موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در طی ماه های اخیر و دو رقمی شدن آمار جانباختگان را اعدادی نگران کننده خواند که مدافعان سلامت تمام تلاش خود را برای برون رفت از این شرایط به کار بسته اند؛ اما در این بحران به یک عزم همگانی نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه در طی روزهای اخیر یکی از دغدغه های مهم تیم ستادی مقابله با کرونا، افزایش ظرفیت تخت های پذیرش بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های دولتی، خصوصی و خیریه استان بوده است، اظهار کرد: با وجود همه تدابیر صورت گرفته، به دلیل حجم بالای بیماران نیازمند بستری، در زمینه پذیرش بیمار جدید با محدودیت مواجهیم و بار دیگر به دلیل آغاز موج جدید بیماری در استان، بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب(ره) راه اندازی شد تا بتوانیم بخشی از این محدودیت را جبران کنیم.

به گفته این مقام مسوول در حوزه سلامت فارس، با وجود محدودیت های اعمال شده از سوی مراجع مرتبط در استان، متاسفانه سطح مشارکت مردم در پایبندی به پروتکل های بهداشتی پایین بوده و در شرایط کنونی، تنها همکاری مردم می تواند در موفقیت تلاش های مدافعان سلامت برای برون رفت از این شرایط، موثر باشد.

او به ویژه از افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند دیابت و فشارخون، سالمندان، بیماران مبتلا به سرطان و مادران باردار خواست تا در این ایام بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشند و افزود: متاسفانه برخی سهل انگاری های عمومی در ایام نوروز، کشور و استان فارس را با وضعیت بحرانی مواجه ساخت و در شرایط کنونی لازم است همه ما با یک همدلی عمومی، در رعایت پروتکل ها همکاری داشته باشیم تا بتوانیم در روزهای آینده، شاهد کاهش آمارهای موجود باشیم.

دکتر لطفی تاکید کرد: در این ایام لازم است ضمن پرهیز جدی از تجمعات و مهمانی ها؛ استفاده مداوم از ماسک را مورد توجه قرار داده و در محل کار و زندگی نیز تهویه مناسب پیش بینی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: آمارهای روزانه ای که در زمینه ابتلا، بستری و جان باختن مبتلایان اعلام می شود، سلامت و جان عزیزان ماست که باید بیش از گذشته از آن مراقبت کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید