سفر دولتمردان و نوید ساخت ورزشگاه ۲ هزار نفره در لامرد
سفر دولتمردان و نوید ساخت ورزشگاه ۲ هزار نفره در لامرد

سفر رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر اطلاعات به شهرستان لامرد در جنوب فارس با ادای احترام وی به مقام والای شهدا آغاز شد و با نوید ساخت ورزشگاه ۲ هزار نفره در این شهرستان همراه بود. این مقام های ارشد دولت که چهارشنبه در نخستین مرحله سفر به جنوب استان فارس از طرح استحصال […]

سفر رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر اطلاعات به شهرستان لامرد در جنوب فارس با ادای احترام وی به مقام والای شهدا آغاز شد و با نوید ساخت ورزشگاه ۲ هزار نفره در این شهرستان همراه بود.

این مقام های ارشد دولت که چهارشنبه در نخستین مرحله سفر به جنوب استان فارس از طرح استحصال گاز اتان پالایشگاه پارسیان در شهرستان مهر بازدید کرده بود، سفر خود به لامرد شهرستان همجوار را با ادای احترام به مقام شامخ شهدای لامرد آغاز کرد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور  و حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات در این آیین که همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) برگزار شد،  با حضور در گلزار شهدا و قرائت فاتحه و نثار گل، به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کردند.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در این آیین حضور داشت.

نوید ساخت ورزشگاه ۲ هزار نفره در لامرد

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر اطلاعات در ادامه این سفر با حضور در محل احداث مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان لامرد، از روند تکمیل این پروژه فرهنگی – ورزشی بازدید کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در گزارشی از روند این پروژه گفت: پروژه مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان لامرد در زمینی به وسعت سه هکتار با ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومان که یک سالن چند منظوره فوتبال با گنجایش ۲ هزار تماشاگر را در خود جای می دهد.

حیدر علی کامیاب کلانتری افزود: این طرح همچنین سالن سرپوشیده برای دیگر رشته های ورزشی تخصصی و مجموعه استخر، سونا و جکوزی را شامل می شود.

بازدید از دو پروژه زیرساختی و توسعه ای در لامرد فارس
رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر اطلاعات در ادامه این سفر از پروژه ساخت سالن پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه لامرد بازدید کردند و با توضیحات و گزارش مدیر اجرایی این پروژه در جریان روند ساخت و تکمیل این پروژه زیرساختی قرار گرفتند.
سالن پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه لامرد با ۵۵۰۰ متر مربع وسعت تاکنون ۲۰ میلیارد تومان هزینه به همراه داشته و به گفته مدیر اجرایی پروژه تکمیل این پروژه چهار میلیارد تومان بودجه دیگر نیاز دارد که در صورت تأمین و تخصیص تا پایان آذر تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مقام های ارشد دولت همچنین از پروژه بیمارستان خیرساز ولیعصر (عج) در لامرد بازدید کرد.
عملیات ساخت این بیمارستان ۱۲۵ تختخوابی در سال ۹۳ با اعتبار دولتی انجام شده و در سال ۹۶ با قبول مسئولیت از سوی یک خیر منطقه، ساختمان بیمارستان ساخته شده است.
به گفته مدیر این پروژه، تا ۲ ماه آینده کار ساخت ساختمان بیمارستان به پایان می‌رسد و براساس قرارداد محوطه‌سازی و موتورخانه بیمارستان و همچنین تجهیز لوازم بیمارستانی بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود.

شهرستان لامرد در جنوب استان فارس واقع است.

رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه در نخستین مرحله از سفر استانی خود از عسلویه عازم شهرستان مُهر در استان فارس شد.

واعظی علاوه بر بازدید از روند پیشرفت تعدادی از پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای شهرستان‌های مُهر و لامرد در استان فارس با حضور در جلسه شورای اداری این دو شهرستان با حضور مدیران استانی و محلی، امور این شهرستان‌ها و مشکلات احتمالی را بررسی خواهد کرد.