دکتر واعظی پس از بازدید از کارخانه آلومینیوم جنوب در لامرد: سیاست دولت تدبیر و امید توسعه متوازن و همه جانبه کشور است
دکتر واعظی پس از بازدید از کارخانه آلومینیوم جنوب در لامرد: سیاست دولت تدبیر و امید توسعه متوازن و همه جانبه کشور است

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: سیاست رئیس جمهور و دولت این است که فعالیت‌های توسعه‌ای و ساخت پروژه‌ها فقط در یک منطقه خاص کشور یا یک استان خاص نباشد و همه کشور توسعه یابد تا همه مردم در مناطق مختلف از مزایای آن بهره‌مند شوند. دکتر محمود واعظی بعد از ظهر چهارشنبه پس از […]

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: سیاست رئیس جمهور و دولت این است که فعالیت‌های توسعه‌ای و ساخت پروژه‌ها فقط در یک منطقه خاص کشور یا یک استان خاص نباشد و همه کشور توسعه یابد تا همه مردم در مناطق مختلف از مزایای آن بهره‌مند شوند.

دکتر محمود واعظی بعد از ظهر چهارشنبه پس از بازدید از کارخانه آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه قبل از انقلاب در این منطقه هیچ فعالیت و صنعتی دیده نمی‌شد و امکانات در این منطقه بسیار محدود بود، گفت: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دولت‌ها در راستای توسعه همه جانبه کشور تلاش کردند و گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید هم براساس همین سیاست به دنبال این است که این منطقه که از نعمت‌های خدادادی فراوانی برخوردار بوده و مردم پرتلاش و زحمتکشی دارد و از نظر منابع انرژی بسیار مرغوب و بهره‌مند است، با پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای مختلف روز به روز بیشتر توسعه یافته و پیشرفت کند.

دکتر واعظی با اشاره به بازدید خود از پروژه‌های مختلف از شهرهای مُهر و لامرد استان فارس، گفت: در جلسه شورای اداری با حضور استاندار و مدیران استان مشکلات و موانع پیشرفت پروژه‌ها را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم با تلاش همه جانبه برای رفع این مشکلات تا دو، سه ماه آینده شاهد تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای و زیرساختی منطقه و استفاده مردم از مزایای این پروژه‌ها باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: امروز دولت ظرفیت های مختلف را به کارگرفته تا با رفع موانع تولید در بخش‌های مختلف اقتصادی بتواند اشتغال‌زایی جوانان، توسعه و رونق بیشتر در مناطق مختلف کشور را رقم بزند.

دکتر واعظی با اشاره به اجرای طرح‌های مهم زیرساختی در جنوب فارس در دولت تدبیر و امید، گفت: با توجه به ایجاد زیرساخت ها ، وجود مزیت ها و همچنین تدابیر دولت برای  استفاده بهینه از قابلیت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد شرایط برای  احداث و استقرار صنایع بزرگ در این  کانون صنعتی فراهم است.

وی  افزود: پروژه های زیربنایی اعم از آب، برق، گاز و جاده های پیرامونی که برای استقرار و تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این منطقه تعریف شده است در مرحله بسیار مناسبی قرار دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: شرایط لازم برای میزبانی از صنایع بزرگ و کاربردی موردنیاز کشور در حوزه بخش های پایین دست آلومینیوم، طرح های مرتبط با برق و انرژی و صنایع مرتبط با حوزه معادن این منطقه فراهم است که دولت به این بخش توجه ویژه خواهد داشت تا روند ارتقای این کانون صنعتی استمرار یابد.

دکتر واعظی ادامه داد: شهرستان لامرد باتوجه به همجواری با بنادر، دارا بودن معادن غنی و ظرفیت عظیم گازی در این نقطه از جنوب کشور، از شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی  برخوردار است و دولت در این ارتباط تسهیلاتی را در نظر می گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با افتتاح فاز نخست مجتمع آلومینیوم جنوب، بستر مناسبی برای جهش اقتصادی در این منطقه  فراهم می شود و علاوه بر شرایط جذب نیروهای متخصص در این  واحد بزرگ صنعتی ، امکان اشتغال‌زایی در صنایع پایین دست نیز مهیا می شود و دولت  از تمام ظرفیت ها برای شتاب بخشیدن به روند توسعه این منطقه استفاده می کند.

دکتر واعظی با اشاره به دستاوردهای امیدآفرین در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، گفت: نخبگان این منطقه اعم از وزیر اطلاعات، نماینده مردم در مجلس، استاندار فارس، مدیرعامل این منطقه و مدیران صنعتی و دولتی در پیشبرد برنامه های دولت تاکید و تلاش دارند تا مردم این منطقه از بهترین امکانات بهره مند شوند و قطعا شتاب دو چندان این منطقه نسبت به گذشته حاصل تلاش جمعی نخبگان این منطقه می باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور پیش از حضور در کارخانه آلومینیوم جنوب، از تونل شهید باقری در محور لامرد – خُنج  که به تازگی به بهره‌برداری رسیده است نیز بازدید کرد.