کد خبر:16938
پ
مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس:

توقف صدور دفترچه درمانی

به گزارش پگاه خبر؛دکتر اکبر امیری سه‌شنبه ١٢ اسفندگفت: این موضوع قانون مصوب و وظیفه حاکمیتی است که بر عهده ارگان‌های مرتبط با سلامت گذاشته شده و این ارگان‌ها براساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه در راستای دولت الکترونیک موظف شدند که سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک را اجرایی کنند. او افزود: این طرح […]

به گزارش پگاه خبر؛دکتر اکبر امیری سه‌شنبه ١٢ اسفندگفت: این موضوع قانون مصوب و وظیفه حاکمیتی است که بر عهده ارگان‌های مرتبط با سلامت گذاشته شده و این ارگان‌ها براساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه در راستای دولت الکترونیک موظف شدند که سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک را اجرایی کنند.

او افزود: این طرح از مرداد سال ۹۵ در استان یزد به شمل پایلوت آزمایشی اجرا شد که مزایای خوبی نظیر تشکیل پرونده الکترونیکی برای همه بیماران و پایش سلامت آنها را به دنبال داشت.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی فارس ادامه داد: از سال ۹۶ این طرح در ۵ استان کشور اجرا شد و از ابتدای سال ۹۹ نیز به صورت جدی مدنظر قرار گرفت و تداوم یافت.

امیری با بیان اینکه امسال ظرفیت اینترنت سامانه نسخ الکترونیکی ۸ برابر افزایش پیدا کرد و اکنون در کشور ۶۵ درصد نسخ صادره و ویزیت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: با توجه به اینکه در فارس مطب پزشکان و مراکز درمانی به سامانه سیب متعلق به وزارت بهداشت متصل و زیرساخت لازم برای تمام مراکز فراهم است.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد که برای فراهم شدن بستر اتصال سامانه‌های سیب و تامین اجتماعی در فارس، جلساتی برگزار شده و امید است که تا پایان اسفند، این مهم محقق شود.

بخش درمان تامین اجتماعی بدهکار موسسات خصوصی نیست

او همچنین به مطالبات مراکز درمانی از سازمان تامین اجتماعی اشاره و اضافه کرد: در سال‌های گذشته تاخیراتی در پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرارداد بود که راهکار تهاتر برای رفع این مشکل مدنظر قرار گرفت.

امیری گفت: اکنون فارس بیشترین میزان تهاتر را بین استان‌های کشور انجام داده و اکنون تامین اجتماعی به موسسات خصوصی بدهکار نیست و بیمارستان های خصوصی نیز تا ابتدای آذر ۹۹ تسویه کامل انجام و بخشی از مطالبات این مراکز در آذر و دیماه ۹۹ پرداخت شده است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس افزود: بدهی مراکز دانشگاهی فارس نیز تا مهرماه ۹۹، داروخانه‌ها تا آذر ۹۹ و پزشکان خانواده تا پایان دیماه ۹۹ تسویه شده است و اکنون عملا سندی برای پرداخت جز اسناد مراکز دانشگاهی وجود ندارد که این هم تا پایان سال ۹۹ به روز خواهد شد.

اختصاص بخشی از تخت‌های تامین اجتماعی فارس به کرونا

امیری اضافه کرد: در یک سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا بخشی از توان درمانی تامین اجتماعی به درمان این بیماران اختصاص یافت و هزار و ۹۰۴ بیمار کرونایی در بیمارستان شهید بهشتی شیراز بستری شد و ۶۰ تا ۷۰ تخت در این مرکز برای بیماران کرونا اختصاص یافت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در  یک سال گذشته ۴۷۴ نفر از کارکنان بخش درمان تامین اجتماعی فارس به بیماری کرونا مبتلا و ۲ نفر از این تعداد فوت کردند.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه در حال حاضر ۲ درمانگاه در شهرستان‌های فیروزآباد و زرقان مراحل ساخت را طی می‌کند و امیدواریم هفته دولت سال ۱۴۰۰ افتتاح شود، گفت: مجوز ساخت ۲ درمانگاه در شهرستان‌های مهر و خرم‌بید نیز اخذ و آن نیز تامین شده که احتمالا تا ۲ ماه آینده عملیات اجرایی این دو مجموعه آغاز می‌شود.

امیری خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی اسکلت فلزی بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی تامین اجتماعی شیراز نیز که آبان‌ماه ۹۹ آغاز شده در حال انجام است و مقرر شده که اسکلت این مجموعه ۱۸ ماهه ساخته شود.

او با بیان اینکه ۲۲ مرکز درمانی متعلق به تامین اجتماعی در سطح استان فارس به ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار نفر که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند خدمات ارایه می دهند،گفت: ۲ هزار و ۹۰۰ مرکز درمانی دیگر نیز در سطح استان فارس طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گفته مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس، اقدامات مورد نیاز برای انجام تست کرونا در بیمارستان شهید بهشتی شیراز انجام و بزودی در این مرکز تست کرونا برای بیمه شدگان  تامین اجتماعی بصورت رایگان انجام خواهد شد.

انتهای پیام /

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید