کد خبر:16679
پ
کارگزار طرح تکاپو در فارس:

طرح تکاپو بستر ساز توسعه پایدار است

به گزارش پگاه خبر؛کارگزار طرح تکاپو در فارس هدف از اجرای این طرح را ایجاد توسعه پایدار در استان عنوان کرد و گفت: فارس از استان‌های پیشرو در زمینه اجرای طرح تکاپو در کشور است.  طی نشستی که با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس و جمعی از مسئولان آن اداره کل برگزار […]

به گزارش پگاه خبر؛کارگزار طرح تکاپو در فارس هدف از اجرای این طرح را ایجاد توسعه پایدار در استان عنوان کرد و گفت: فارس از استان‌های پیشرو در زمینه اجرای طرح تکاپو در کشور است.

 طی نشستی که با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس و جمعی از مسئولان آن اداره کل برگزار شد، دستورالعمل‌های جدید ابلاغی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 تعیین تصویب نهایی چند رسته شغلی، فراهم کردن مقدمات تشکیل شورای نیاز سنجی آموزشی با حضور نهادهای بخش خصوصی مرتبط با رسته‌های الویت دار، تعیین و تصویب نیازهای آموزشی رسته‌های شغلی با توجه به ظرفیت‌های خاص هر شهرستان، بررسی محتوا و استانداردهای آموزشی موجود در طرح تکاپو، تعیین و معرفی مربیان متخصص از بخش دولتی و خصوصی در محدوده رشته‌های مورد نیاز، تطبیق جدول نیاز های آموزشی رسته‌های در اولویت با استانداردهای فنی و حرفه‌ای و تهیه فهرست نیازمندی‌های آموزشی از جمله مباحثی بود که در این جلسه مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست حشمت کوشکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس نیز بیان کرد: توسعه پایدار شغلی بدون توسعه آموزش‌های مهارتی امری کاملا محال است.

او گفت: برای پیشبرد این طرح شورای راهبردی هر رسته شغلی و کمیته‌های شهرستانی بایستی به سرعت تشکیل شود تا با برگزاری جلسات منظم و گزارش دهی پیوسته بتوانیم این طرح بی نظیر را بیش از پیش عملیاتی کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس خاطرنشان کرد: امکانات و ظرفیت‌های ما در شهرستان‌های مختلف استان فارس در اختیار اجرای این طرح مفید خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید