کد خبر:16355
پ

استاندار جدید خوزستان منصوب شد

قاسم سلیمانی به عنوان استاندار جدید خوزستان منصوب شد.

هیات وزیران در جلسه امروز – یکشنبه – پس از بررسی سوابق اجرایی و برنامه کاری قاسم سلیمانی به وی به عنوان استاندار جدید خوزستان رأی اعتماد داد.

به گزارش پگاه خبر، درجلسه که به ریاست رییس جمهور برگزار شد، هیات وزیران به اتفاق آرا، قاسم سلیمانی دشتکی را به عنوان استاندار جدیدخوزستان منصوب کرد.

رییس جمهوری ضمن تبریک به سلیمانی، وی را از استانداران باسابقه، خوشنام و موفق دولت دانست و از تلاش‌ها و سخت کوشی‌های بی شائبه شریعتی استاندار پیشین خوزستان، تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ضمن ابلاغ سلام به علما، نخبگان، بزرگان، قبایل، عشایر، اقوام و مردم غیور خوزستان، از استاندار جدید خواست خدمت به مردم شریف این استان را توفیق الهی و عبادت بزرگ محسوب کند و تا روز آخر خدمت، همچون روز اول با نشاط، روحیه و جدیت، از هیچ کوششی فروگذار نکند.

رییس جمهوری همچنین به وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مرتبط به ویژه سازمان‌های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست دستور داد برای توسعه و آبادانی استان خوزستان بخصوص برای استمرار پروژه‌های کشاورزی، محیط زیست و احداث راه آهن شلمچه – بصره، با استاندار جدید همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

سوابق:

قاسم سلیمانی دشتکی متولد ۱۳۳۴ ، دشتک از توابع شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری و استاندار چهارمحال و بختیاری در دولت یازدهم و تحصیلکرده کارشناسی روانشناسی دانشگاه اصفهان است که در ۲ مهر ۱۳۹۶ توسط هیئت دولت به عنوان استاندار ایلام منصوب و معرفی گردد .

سوابق اجرایی:

قاسم سلیمانی  فعالیت خود را از سال ۱۳۵۷ در آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری آغاز کرد. وی ابتدا دبیر و مدیر دبیرستانهای اردل و شهرکرد بود. وی در مناصب اجرایی و مدیریتی مختلف از جمله رئیس گروه آموزشی روانشناسی استان چهارمحال و بختیاری،مدیرکل تعاون استان چهارمحال و بختیاری (از سال ۱۳۷۶تا ۱۳۷۹) ، مدیرکل تعاون استان اصفهان (از سال ۱۳۷۹تا ۱۳۸۲)، مدیرکل کار و امور اجتماعی استان اصفهان (از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳) ، معاون برنامه ریزی، اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی و استاندار چهارمحال و بختیاری ( از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) در کارنامه خود دارد.

قاسم سلیمانی دشتکی از سال ۱۳۹۶ تاکنون نیز بعنوان استاندار ایلام مشغول فعالیت بوده است.

انتهای پیام/

منبع
اول فارس
کلیدواژه : استاندارخوزستان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید