کد خبر:16071
پ
مانور پدافند غیرعامل در انبار نفت شهید تندگویان شیراز برگزار شد:

پدافند غیر عامل ارتباط مستقیم با امنیت ملی دارد

به گزارش پگاه خبر ،مانور پدافند غیرعامل در انبار نفت شهید تندگویان شیراز با حضور روسای HSEمنطقه جنوب کشور و به منظور بررسی میزان آمادگی ، نقاط ضعف و قوت نیروها ، تجهیزات و امکانات موجود برگزار شد . در جلسه ارزیابی که در حاشیه این مانور صورت گرفت ، امیر بنی کریمی مدیرعامل شرکت […]

به گزارش پگاه خبر ،مانور پدافند غیرعامل در انبار نفت شهید تندگویان شیراز با حضور روسای HSEمنطقه جنوب کشور و به منظور بررسی میزان آمادگی ، نقاط ضعف و قوت نیروها ، تجهیزات و امکانات موجود برگزار شد .

در جلسه ارزیابی که در حاشیه این مانور صورت گرفت ، امیر بنی کریمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس ضمن خوش آمدگویی به مدعوین ، به بیان اهداف برگزاری مانور اشاره کرد .

در ادامه تعدادی از کارشناسان و مدعوین استان های مهمان در مراسم به بیان دیدگاهها وپیشنهادات خود پرداختند .

محمد هوشمندی معاون اداره کل پدافند غیر عامل استانداری فارس ،ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و روز نکوداشت مقام مادر و همچنین گرامیداشت ایام ا… فرخنده دهه فجرانقلاب اسلامی گفت : امروزه تهدیدات و حملات دشمن تغییرماهیت داده اند. ما نیز باید ضمن شناسایی دقیق آنها ، با آمادگی کامل قادربه شناسایی و ارائه راهکارهای خنثی سازی تهدیدات باشیم و تحقق این مهم، مستلزم برخورداری از دانش و فناوری های روز و هوشیاری کافی می باشد .
هوشمندی گفت : برگزاری چنین مانورهایی متناسب با تهدیدات محتمل در هر حوزه از ضروریات است و می بایست دستگاه های اجرایی در بخش های مختلف پس از احصاء تهدیدات در حوزه های ذیربط، نسبت به تهیه سناریو و اجرای رزمایش ها اقدام نمایند .
وی افزود : مستند سازی ، ارزیابی دقیق مانورها و به دنبال آن ارائه آموزش های لازم از مواردی است که باید به آنها توجه و اهتمام کافی داشته باشیم .
وی گفت : پدافند غیر عامل هموار مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و ارتباط مستقیم با امنیت ملی دارد که بهمین دلیل رصد مرحله به مرحله و دانش افزایی مدیران دستگاه های اجرایی و شناخت کافی آنها ازتهدیدهای نوین و حوزه های مختلف جنگ نرم از ضروریاتی است که باید به آن اهتمام جدی داشت .

هوشمندی در پایان گفت : استمرار این مانورها ، نشست ها ، بررسی نتایج این جلسات ، ایجاد سامانه مقابله و حفاظت ، اولویت بندی، سطح بندی ، تقویت آموزش ، اجرای مانورها ، رزمایش ها ، و توجه ویژه به امر کنترل ، نظارت و HSE مورد انتظارمجموعه پدافندغیرعامل در استان فارس است .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید