تعامل اتاق بازرگانی فارس با شرکت شهرک های صنعتی برای معرفی شرکت های دانش بنیان جهت شرکت در دوره GIZ آلمان
تعامل اتاق بازرگانی فارس با شرکت شهرک های صنعتی برای معرفی شرکت های دانش بنیان جهت شرکت در دوره GIZ آلمان

جلسه کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با موضوع بررسی دوره های GIZ آلمان و اعزام واحدهای صنعتی استان جهت شرکت دراین دوره برگزار شد. به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، امید ماهرانی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و […]

جلسه کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با موضوع بررسی دوره های GIZ آلمان و اعزام واحدهای صنعتی استان جهت شرکت دراین دوره برگزار شد.

به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، امید ماهرانی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس در جلسه این کمیسیون که با حضور اعضای آن برگزار شد، گفت: دوره آموزشی” آمادگی برای مشارکت با شرکت های آلمانی” توسط انجمن همکاری های بین المللی آلمان (GIZ) در دستور کار قرار گرفته است که از سری آموزش های این دوره شامل روش های مذاکره با آلمانی ها،آموزش پیدا کردن طرف تجاری در آلمان،پیگیری علت در صوت عدم تایید،روش ارایه مختصر و مفید در برخورد اول، فعالیت های گروهی برای تقویت روحیه همکاری و کار گروهی می باشد.
وی افزود: این دوره با هدف آشنایی و تسهیل برقراری ارتباط میان شرکت های ایرانی با شرکت های آلمانی به منظور تبادل دانش و تکنولوژی ، آموزش های مدیریتی و غیره می باشد که صنعتگران می توانند در این دوره شرکت کنند.
ماهرانی، از مهمترین شرایط انتخاب صنعتگران برای معرفی به این دوره‌ها را داشتن برنامه توسعه فعالیت کسب و کار و توانایی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه در واحد صنعتی، تمایل به همکاری با شرکت‌های آلمانی در افق برنامه‌های واحد صنعتی، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی کامل با مسائل فنی مربوط به واحد صنعتی و داشتن اختیار تصمیم گیری لازم برای امور واحد صنعتی عنوان کرد.
وی همچنین از مهمترین شرایط انتخاب صنعتگران برای معرفی به این دوره‌ها را داشتن برنامه توسعه فعالیت کسب و کار و توانایی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه در واحد صنعتی، تمایل به همکاری با شرکت‌های آلمانی در افق برنامه‌های واحد صنعتی، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی کامل با مسائل فنی مربوط به واحد صنعتی و داشتن اختیار تصمیم گیری لازم برای امور واحد صنعتی اعلام کرد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اظهارداشت: مدیرانی که در این دوره شرکت می کنند با شیوه همکاری با بنگاه های اقتصادی آلمان آشنا می شوند و از شرکت ها، کارخانه ها و واحدهای صنعتی مختلفی در این کشور به منظور تبادل تجربیات بازدید و مذاکره می کنند.
ماهرانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: برگزاری نشست تخصصی با کمیسیون انرژی جهت بررسی تعامل با شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی، جلسه مشترک با کمیسیون مالیات جهت بررسی معضلات مالیاتی شرکت های دانش بنیان و ارائه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و همچنین برگزاری نشست تخصصی با کمیسیون حمایت قضایی به منظور بررسی ثبت حقوق ایده از برنامه های ما در این کمیسیون خواهد بود.
فرهام زارع کارشناس شرکت شهرک های صنعتی نیز در این جلسه گفت: آمادگی اولیه جهت احراز شایستگی، مراحل گزینشISIPO ایران و GIZ آلمان و مراحل پس از گزینش را از جمله مقدمات حضور در این دوره عنوان کرد.
وی افزود: هزینه های پرداختی توسط شرکت کننده (به غیر از بلیط رفت و برگشت)، برگزاری کلاس ها ، بازدید ها و جلسات شخصی طی یک ماه، جلسات بازخورد و توضیح و بررسی حین سفر ( دو تا سه نوبت)، ارایه پایانی و تحویل لیست جلسات برگزار شده، امتحان چند گزینه ای و نظرسنجی، ارایه گواهی نامه در انتهای دوره، آموزش مدیریت پروژه بین المللی و موزش برنامه ریزی کسب و کار نیز از جمله آموزش های تخصصی این دوره می باشد.
زارع بیان کرد: بانوان کارآفرین در حوزه عمومی و افراد در حوزه صنعت و انرژی از بخش های این دوره آموزشی است که ظرفیت ثبت نام برای حضور فعالان این حوزه ها در استان وجود دارد
در این جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع های راه اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت، مسابقه ایده بانک ملت و برگزاری نمایشگاه اینوکس کیش در آبان ماه جاری مطرح شد.
انتهای پیام/