کد خبر:15515
پ
فرماندار قیروکارزین خبر داد:

واحد های خسارت دیده از سرما شناسایی می شوند

به گزارش پگاه خبر؛فرماندار شهرستان قیروکارزین از حضور مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی در این شهرستان و بازدید از باغ های خسارت دیده از سرما خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده بهره برداران خسارت دیده از سرما شناسایی می شوند. علی محمد کریمی با بیان اینکه پس از […]

به گزارش پگاه خبر؛فرماندار شهرستان قیروکارزین از حضور مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی در این شهرستان و بازدید از باغ های خسارت دیده از سرما خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده بهره برداران خسارت دیده از سرما شناسایی می شوند.

علی محمد کریمی با بیان اینکه پس از بازدید از مزارع و باغ های خسارت دیده یک نشست در فرمانداری شهرستان تشکیل شده است، تصریح کرد: مقرر شد توسط جهاد کشاورزی افراد خسارت دیده شناسایی و سطوح و میزان خسارت به محصولات و درختان برآورد و به سازمان متبوع ارسال شود.
این مقام مسئول اظهار کرد: تمام تلاش ها و برنامه ریزی های لازم برای تسریع در شناسایی افراد خسارت دیده در حال انجام است و امیدواریم مدیریت جهاد کشاورزی در ۷۲ ساعت آینده موفق به جمع بندی لیست خسارت دیده گان بشود.
نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین ابراز کرد: به دنبال وقوع سرمازدگی نوزدهم تا بیست و دوم دی ماه بیش از ۷۹۸ میلیارد ریال خسارت به کشاورزی این شهرستان وارد شده است که بیشترین خسارت به باغداران در سطح هفت هزار هکتار بوده است.
کریمی با اشاره به اینکه بیمه محصولات کشاورزی تنها پاسخگوی قسمت بسیار ناچیزی از خسارت باغداران است، افزود: امیدواریم دولت محترم در خصوص باغداران آسیب دیده این شهرستان تدابیر لازم را در قالب اعطای تسهیلات ارزان قیمت، تخصیص کمک های بلاعوض و امهال تسهیلات و بخشودگی جرائم آن اعمال کند.
جعفر صبوری پور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و مجید رضا پاکاری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و بهمنی کارشناس مدیریت بحران و حوادث غیر مترقبه استانداری فارس، سید محمد موسوی مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی را که به دعوت محمد مهدی فروردین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به شهرستان قیروکارزین سفر کرده بود همراهی می کردند.
قیروکارزین با بیش از ۳۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و تولید سالیانه بیش از ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در ۱۶۹ کیلومتری جنوب غربی شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید