کد خبر:15210
پ

ماجرای شکایت شهرداری شیراز از مجتمع ذوب آهن استان فارس؛ مجموعه استانداری به موضوع ورود کرد

 شکایت شهرداری شیراز از مجتمع ذوب آهن استان فارس سبب شده که استانداری فارس برای حمایت از واحدهای تولیدی به ماجرا ورود کند.

به گزارش پگاه خبر: انتخاب پیاپی شعارهای سال از سوی مقام معظم رهبری با محوریت مسائل اقتصادی حاکی از این  است که اقتصاد نقطه آسیب کشور  بوده و با انتخاب این شعارها از سوی رهبری با تکیه بر توان داخلی و محوریت مسائل اقتصادی،  این تکلیف برای همه ایجاد می‌شود که در راستای ایجاد تحول در مسائل اقتصادی همه توان خود را به‌کار گیرند و با تکیه بر ظرفیت داخلی و محوریت تولید به تقویت تولید در راستای خودکفایی هر چه بیشتر کشور بپردازند.
ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی در سالی که توسط مقام معظم رهبری با شعار جهش تولید مزین شده یک وظیفه برای همگان به ویژه مسئولان سطوح مختلف ایجاب  می‌کند که تخطی از آن نه به صلاح کشور و نه به صلاح مردم است.
این در حالی است که به نظر می‌رسد شهرداری شیراز در این رابطه رفتار دیگری در پیش گرفته و نتوانسته آن طور که باید، شهرداران مناطق را در برخورد با سرمایه‌گذاران توجیه کند  و آنها را از رفتارهای دوگانه در حوزه مدیریت شهری باز دارد.
این نوع رفتار شهرداری این شائبه را قوت می‌بخشد که شهرداری شیراز قصد دارد به بهانه‌های واهی همچون‌ تخریب آسفالت معابر ورودی و خروجی شهر آن هم توسط تانکرهای آبرسان یک مجتمع صنعتی، اخذ عوارض از این واحدهای تولیدی که به عنوان شریان‌های اصلی اقتصاد استان شناخته می‌شوند، رسمیت ببخشد و مدیریت شهری را با این رفتارها زیر سوال برد که هیچ ‌گونه توجیهی ندارد.
مصداق بارز این ماجرا اقدام شهرداری منطقه ۷ شیراز  است که با طرح دعوی از مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد شهرستان کوار در شعبه ۱۰ دادگاه عمومی شهرستان شیراز با ادعای تخریب آسفالت بلوارهای ولایت و خلیج فارس توسط تانکرهای آبرسان به مجتمع صنعتی در ادامه فعالیت این واحد تولیدی اختلال ایجاد کرده است.
به نحوی که حتی به پاراف استاندار فارس مبنی بر این که شهرداری شیراز چه دخالتی در مورد کارخانه‌ای که در شهرستان کوار واقع شده دارد نیز وقعی ننهاده و همچنان بر ادعای غیرمنطقی  خود پافشاری می‌کند.
 این در حالی است که به گفته حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس یکی از ویژگی‌های مهم این مجتمع ذوب‌آهن اشتغال‌زایی غیرمستقیم این مجتمع است که به ازای هر اشتغال مستقیم در طرح‌های فولادی ۱۰ تا ۱۲ اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند که بیانگر ایجاد افزون بر ۲۷ هزار اشتغال غیرمستقیم در این مجتمع است.
این در حالی است که عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز نیز از طرح دعوی شهرداری شیراز درباره تخریب آسفالت بلوارهای خلیج فارس و ولایت توسط تانکرهای آبرسان مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد و پیگیری استاندار فارس در این رابطه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: به جا بود همکاران شهرداری نسخه‌ای از این نامه و طرح مشکل را  به دفتر شورا ارسال می‌کردند تا اعضای شورا نیز در جریان این مشکل قرار بگیرند.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه  در جریان جزئیات بحث آسفالت بلوارهای ولایت و خلیج فارس نیست اظهار داشت: به کلیت بحث حوزه آسفالت نقاط مختلف شهر واقفم و اطلاعات جزیی این موضوع به  کمیسیون عمران شورا مربوط می‌شود.
موسوی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تانکرهای آبرسان یک واحد صنعتی به تنهایی  بتواند در تخریب آسفالت بلوارهای ولایت و خلیج فارس نقش داشته باشد اظهار داشت: امکان ندارد با فعالیت تانکرهای آبرسان یک کارخانه، کل آسفالت این محور تخریب شود.
رئیس شورای شهر شیراز تاکید کرد: در جریان شکایت شهرداری منطقه ۷ از مجتمع صنعتی پاسارگاد و  ورود و پیگیری استاندار فارس در این‌ مسئله نیست گفت: شورا تعامل خوبی با مدیریت استان دارد  و در این راستا به عنوان رئیس شورا پیگیر این موضوع در صحن شورا خواهم بود.
انتهای پیام/

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید