کد خبر:14878
پ
استاندار فارس در جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس:

یادمان شهدای مقاومت باید به عنوان اثری فاخر در همه نقاط شهر قابل رویت باشد

سازمان برنامه و بودجه مکلف شد در چارچوب قانون بودجه تامین اعتبارات یادمان‌های شهدا گمنام در استان را بررسی کند.بیشترین اعتبار اختصاص یافته به موزه دفاع مقدس استان مربوط به سال ۹۹ است. تهیه سریال شهید دوران مراحل اولیه را طی کرده است.

به گزارش پگاه خبر:جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به ریاست استاندار فارس برگزار شد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه در جلسات این ستاد اقدامات در حال اجرا و برنامه های آینده در حوزه دفاع مقدس مورد بررسی قرار می گیرد، به تکمیل موزه دفاع مقدس در استان اشاره کرد و با یادآوری اینکه از سال ۸۴ تا کنون حدود ۱۷٫۵ میلیارد تومان اعتبارات دولتی به این پروژه اختصاص یافته عنوان کرد:  بیش از ۱۰٫۵ میلیارد تومان از این اعتبار در سال ۹۹ تخصیص یافته که  در مقایسه با سال های گذشته چندین برابر شده است.
وی تاکید کرد: این پروژه افتخاری برای استان فارس است و تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.
موزه آرایی این مجموعه از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس بود که به گفته استاندار، با پیگیری مدیرکل بنیاد حفظ آثار، دولت و سایر مجموعه ها تلاش های خوبی در این زمینه انجام شده است.
وی گفت: زمین مورد نظر برای ساخت یادمان شهدای مقاومت این استان در ارتفاعات باباکوهی شیراز تامین و موافقت های مورد نیاز آن اخذ شده است.

دکتر رحیمی افزود: راهداری و شهرداری شیراز وظیفه ایجاد راه دسترسی برای این سازه یادبود را برعهده دارند.

وی ادامه داد: بزودی مسابقه طراحی ساخت یادمان شهدای مقاومت فارس فراخوان خواهد شد و اثری هنری عظیم که از همه مناطق شیراز قابل مشاهده باشد در این محل ساخته خواهد شد.

وی اضافه کرد: این سازه باید به گونه ای باشد که علاوه بر نماد معنوی یک آلمان شهری ممتاز و چشم نواز بشمار رود.

استاندار فارس تاکید کرد: باید از نمونه‌های مشابه ساخته شده در سایر کشورها نیز الهام گرفته و اثری فرهنگی،معنوی و آلمان ممتاز شهری در شیراز ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه در ساخت این اثر از ظرفیت معماران و هنرمندان ممتاز فارس و کشور بهره گرفته خواهد شد گفت: باید کمیته داوری تشکیل و از بین آثار ارسال شده به مسابقه طرح های برتر انتخاب شود.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید