کد خبر:14344
پ
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس:

باند قطع درختان جنگلی در شیراز متلاشی شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان در عملیات گشت و مراقبت، جمعه شب باند قاچاق چوب درختان جنگلی بلوط را در شیراز شناسایی و متلاشی کردند.

به گزارش پگاه خبر، عبدالحسن صمدنژاد افزود : در پی انجام عملیات گشت و کنترل نامحسوس نیروهای منابع طبیعی در شهرستان های جنگلی استان یک باند سازماندهی شده که با پوشش خودروهای سواری اقدام به حمل تکه چوب های جنگلی و انتقال آن به یکی از باغ های اطراف شیراز می کرد شناسایی و در دام نیروهای منابع طبیعی گرفتار شد.
وی ادامه داد: اعضای این باند درختان ارزشمند بلوط را با هدف تبدیل کردن به زغال از مناطق جنگلی شهرستانی های سپیدان ، ممسنی ، رستم و حتی استان کهگیلویه و بویراحمد قطع و به طرز ماهرانه ای در خودروهای سواری جاسازی و در باغی در نزدیکی شیراز انبار می کردند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: هدف بعدی اعضای این باند انتقال چوب آلات به مقصد کوره های زغال سیمکان جهرم بود.
صمدنژاد میزان چوب آلات کشف شده را بیش از ۱۰ تن برآورد کرد و افزود:متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

در این مطلب به شمار متهمان و مدت زمانی که مشغول قطع درختان و اندیشه زغال سازی بودند، اشاره نشده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس بدون ذکر مبلغ جریمه گفت: با تمهیدات اندیدشیده شده در سال جاری جریمه قطع درختان جنگلی ۲۵ برابر افزایش پیدا کرده و امیدواریم با حمایت های خوب قضایی دست سودجویان و متخلفان را از جنگل های استان کوتاه کنیم و روند تخلفات در این حوزه کاهش یابد.
وی از مردم خواست در صورت مشاهده قطع، حمل و یا نگهداری چوب آلات جنگلی، در هر ساعت از شبانه روز با تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع تماس بگیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید