رئیس حوزه هنری استان فارس از انتخاب و معرفی چهره سال هنر انقلاب اسلامی این استان خبر داد. به نقل از روابط عمومی حوزه هنری فارس، محمد کرم‌اللهی در حاشیه نخستین نشست ستاد انتخاب چهره برتر هنر انقلاب استان فارس گفت: همه ساله حوزه هنری، چهره سال هنر انقلاب اسلامی را در سطح ملی معرفی […]

رئیس حوزه هنری استان فارس از انتخاب و معرفی چهره سال هنر انقلاب اسلامی این استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری فارس، محمد کرم‌اللهی در حاشیه نخستین نشست ستاد انتخاب چهره برتر هنر انقلاب استان فارس گفت: همه ساله حوزه هنری، چهره سال هنر انقلاب اسلامی را در سطح ملی معرفی می‌کند.

وی افزود: از مدت ها قبل پیگیر آن بودیم که سهم هنرمندان انقلاب اسلامی استان ها در این رویداد ادا شود و لااقل هیات انتخاب با دیدی وسیع و جامع هنرمندان استان ها را نیز در این رابطه ببینند .

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: چندی پیش نیز اداره کل امور استان ها در این رابطه نظرسنجی خوبی از استان ها داشت که با تشکیل کارگروهی سعی کردیم زبده نظرات بچه های فارس را منتقل کنیم .

وی گفت: خوشبختانه امسال آیین نامه خوبی تدوین شده که البته نیاز به تکمیل در حین اجرا دارد اما در نوع خود تلاش قابل توجهی است خصوصا که تعریف خوبی از جشنواره ها و رقابت های ملی نیز با ذکر اسامی آنان همزمان با این آیین نامه ارسال شده است .

کرم اللهی گفت: بر این اساس در حوزه هنری استان کارگروهی تعریف شده که در ۷ عرصه هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، هنرهای تصویری، آفرینش های ادبی، ادبیات پایداری و انقلاب اسلامی، موسیقی و پژوهش ادب و هنر برترین ها را نامزد کنند .

وی افزود: در ادامه هیاتی متشکل از جمعی از مدیران و تصمیم گیران فرهنگی و هنری استان و هنرمندان پیشکسوت و شاخص و نخبه گرد هم می آیند تا از بین این نفرات یک نفر را به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی به ستاد مرکزی هفته هنر انقلاب اسلامی معرفی کنند

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: مواردی همچون خلق یا انتشار اثر با گستره مخاطب بالا، فعالیت موثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی و سوابق ارزنده در خصوص آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی از ملاک‌های این انتخاب است .

وی افزود: واکنش هنرمندانه به جریان های معارض فرهنگی، تجربه جریان سازی فرهنگی هنری همسو با انقلاب اسلامی در سطح استان و کسب موفقیت و دریافت مقام و جوایز معتبر در رویدادهای ملی و یا بین المللی مهم از دیگر ملاک های انتخاب این چهره است .

کرم اللهی ادامه داد: این موارد بایستی در سال ۱۳۹۷ رخ داده باشد و اگر بزرگواری در ملاک های ۶ گانه فوق در سال های پیش فعالیت داشته برای انتخاب در سال ۹۷ کفایت نمی کند و بایستی مدارک فعالیت در سال جاری وی لحاظ شده و ملاک گزینش باشد .

رئیس حوزه هنری فارس گفت: علاوه بر انتخاب این چهره امیدواریم زمینه ای فراهم گردد تا ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی در استان خود نیز بتواند از این چهره در هفته هنر انقلاب اسلامی در فروردین ماه سال آینده، قدردانی کند.