کد خبر:14091
پ
مراسم تشییع پیکر پنجمین شهید مدافع سلامت فارس

مریم رحیمی صبح روز یکشنبه ۲۵ آبان‌ماه در شیراز برگزار می‌شود.

پیکر مریم رحیمی پنجمین شهید مدافع سلامت استان فارس یکشنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۹:۳۰ صبح در محوطه بیمارستان شهید رجایی شیراز تشییع و سپس برای خاکسپاری در گلزار مطهر شهدا به دارالرحمه شیراز انتقال می‌یابد.

به گزارش پگاه خبر:این پرستار ۲۷ ساله که در بیمارستان رجایی مشغول به فعالیت بود با وجود بارداری عرصه دفاع از سلامت را رها نکرد و همچنان مشغول خدمت‌رسانی بود که به کرونا مبتلا شد و به توصیه پزشکان جنین ۶ ماهه‌اش را زودتر از موعد با عمل سزارین به دنیا آورد اما دو روز بعد از تولد فرزندش در گذشت.

محمدولی رحیمی، پدر شهیده پرستار مریم رحیمی، در گفت‌وگو با تسنیم گفت: مریم به کارش عشق می‌ورزید و با وجود باردار بودن به دلیل علاقه‌ و تعهدی که به شغلش داشت همچنان در محل کارش حاضر می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه مریم قبل از ابتلا به بیماری کرونا هیچ بیماری زمینه‌ای نداشت، گفت: دخترم تا قبل از ابتلا به بیماری کرونا درخواست مرخصی نکرده بود و می‌گفت تا روزی که بتوانم به کارم ادامه می‌دهم و قصدش این بود که بیشتر مرخصی‌هایش را برای بعد از زایمان استفاده کند.

پدر این شهیده مدافع سلامت در توضیح انتشار مطلبی در فضای مجازی مبنی بر درخواست استعلاجی و مرخصی بدون حقوق مریم رحیمی، گفت: مریم درخواست مرخصی بدون حقوق و استعلاجی نکرده بوده و حدود یک ماه پیش درخواست مرخصی استعلاجی کرده بود که با درخواستش موافقت شد و از آن استفاده کرد و بعد از آن باز به محل کارش بازگشت.

وی با تشکر و قدردانی از تلاش‌ها و پیگیری‌های کادر درمان، گفت: در این مدتی که مریم بستری بود شاهد تلاش و پیگیری‌های کادر درمان و همکاران دخترم بودم و از همین جا از تمام آنها تشکر می‌کنم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید