کد خبر:13784
پ

فارس نیازمند توجه بیشتر در بخش کشاورزی است

دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، اظهارداشت: این استان دارای تجربیات طولانی در بخش سنتی کشاورزی و دارای قطب علمی در مراکزی مانند دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و مرکز تحقیقات جهادکشاورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، اظهارداشت: این استان دارای تجربیات طولانی در بخش سنتی کشاورزی و دارای قطب علمی در مراکزی مانند دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و مرکز تحقیقات جهادکشاورزی است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که سیستم وراثت باعث کوچک شدن و قطعه قطعه شدن زمین های کشاورزی شده است، افزود: در این وضعیت، کشاورزی با روش های سنتی سود اقتصادی نخواهد داشت و در نتیحه فرزندان روستا و جوانان برای کسب درآمد به شهرها مهاجرت می کنند که موجب اضمحلال روستاها خواهد شد؛ زیرا جوانان موتور محرکه توسعه هستند.
وی با اشاره به ظرفیت های علمی و پژوهشی استان فارس در بخش کشاورزی، ادامه داد: در مرکز تحقیقات جهادکشاورزی بیش از ۱۰۰ کارشناس و پژوهشگر فعال هستند که با تحقیقات موثری نیز ارائه داده اند.
استاندارفارس ادامه داد: با توجه به این که مدیران جهادکشاورزی فارس دارای سابقه فعالیت پژوهشی هستند، ارتباط بین بخش های تحقیقاتی و ترویجی و کشاورزی در این استان به خوبی برقرار شده است.
وی به اهمیت دانش روز و بکارگیری تکنولوژی های نوین در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: کشاورزی دانش بنیان موجب شکوفایی بخش کشاورزی می شود.
دکتر رحیمی تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات مثبت در جهادکشاورزی باید به نیروهای جوان که تسهیل کننده، تسریع کننده و دوستدار ایده های نو هستند در پست های مدیریتی توجه بیشتری صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با قدردانی از اهتمام وزارت جهادکشاورزی به راه اندازی هنرستان های کشاورزی، افزود: این اقدام موجب حفظ نیروهای جوان در روستا و کسب دانش روز کشاورزی توسط آنان می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید