کد خبر:13644
پ

١٣٠ میلیارد خسارت دوماه ابتدایی سال به حوزه فرهنگ و هنر در فارس به دلیل شیوع کرونا

به گزارش پگاه خبر در این دیدار تعدادی از خبرنگاران و عکاسان دیدگاهها سوالات و ابهامات خودرا مطرح نموده و با بیان دغدغه های خود ،خواستار رسیدگی به مشکلات متعدد خبرنگاران شدند .

دیدار خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر با مدیر کل ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد .

 

به گزارش پگاه خبر در این دیدار تعدادی از خبرنگاران و عکاسان دیدگاهها سوالات و ابهامات خودرا مطرح نموده و با بیان دغدغه های خود ،خواستار رسیدگی به مشکلات متعدد خبرنگاران شدند .

در این نشست که با رعایت پروتکلهای بهداشتی در تالار حافظ برگزار شد ،صابر سهرابی مدیرکل ارشاد استان فارس با تبریک مجدد روز خبرنگار به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت .سهرابی با اشاره به مشکلات رخ داده در ایام شیوع بیماری کرونا گفت :طبق برآوردهای کارشناسان ،در دوماهه اول سال جاری حدود ۱۳۰میلیارد تومان خسارت به حوزه فرهنگ ،هنر و رسانه در فارس وارد شده است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی افزود :عنوان پایتختی کتاب در فارس به دنبال طرح جامع ارائه شده و اهداف بلندی است که متاسفانه بدلیل شیوع بیماری ،در این عرصه موفق نبوده ایم و به دنبال تمدید یکساله عنوان پایتختی کتاب هستیم .

وی گفت :از شهریور ماه جاری تا شهریور ۱۴۰۰برنامه های متعددی بر بستر وب و فضای مجازی در نظر گرفته شده است که با اجرای این برنامه تلاش خواهد شد فعالیت‌های فرهنگی و هنری با توسعه و رونق بیشتری ادامه یابد .

سهرابی گفت :استان فارس رتبه چهارم کشوری را در حوزه فروش کتاب داشته و علیرغم مشکلات موجود در موضوع بیماری کرونا ،علاقمندان به کتاب و کتابخوانی با بهره گیری از مساعدت‌های ممکن، استقبال خوبی از کتاب و کتابخوانی داشته اند.

وی در پایان از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست کرد برای انعکاس اخبار و فعالیت‌های دستگاههای دولتی درهفته ای که بعنوان هفته دولت نامگذاری شده است ،با انتشار آمار ،ارقام و عملکرد هشت ساله دولت در این مسیر دولت را همراهی نمایند .

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر تقدیر کرد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید