کد خبر:13227
پ

فوت ۱۳ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس در فارس در ۲۴ ساعت گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش آمار ثبت مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس طی روزهای اخیر، گفت: هم اکنون وضعیت و آمار مبتلایان در فارس به بیش از ۲۸ هزار نفر رسیده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با تبیین آخرین وضعیت کروناویروس در […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش آمار ثبت مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس طی روزهای اخیر، گفت: هم اکنون وضعیت و آمار مبتلایان در فارس به بیش از ۲۸ هزار نفر رسیده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با تبیین آخرین وضعیت کروناویروس در استان، اعلام کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۲۰۲ هزار و ۲۰۶ نفر از مردم استان تحت آزمایش های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۲۸ هزار و ۴۴۳ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

 

او با بیان اینکه متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ نفر از هم استانی های ما در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، مجموع موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون را ۳۸۹ نفر اعلام کرد.

 

به گفته معاون بهداشت دانشگاه، خوشبختانه ۲۴ هزار و ۳۳۵ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۲۱۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان و ۱۱۶ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

 

او ابراز امیدواری کرد تا با رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد در مکان های شلوغ، بتوانیم موجب شکست کرونا شویم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید