کد خبر:12876
پ

تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی در فارس

عبدالرضا قاسم‌پور با بیان اینکه برای مقابله با این بیماری، محدودیت‌ها در سراسر این استان تا پایان هفته آینده تمدید شد، گفت: در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، محدودیت‌ها سختگیرانه‌تر اعمال می‌شود. او افزود: در سراسر این استان، همه تجمع‌های رسمی و غیررسمی، مراسم‌های ختم و عروسی و تجمع‌های علمی و آموزشی لغو شده است. قاسم‌پور […]

عبدالرضا قاسم‌پور با بیان اینکه برای مقابله با این بیماری، محدودیت‌ها در سراسر این استان تا پایان هفته آینده تمدید شد، گفت: در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، محدودیت‌ها سختگیرانه‌تر اعمال می‌شود.

او افزود: در سراسر این استان، همه تجمع‌های رسمی و غیررسمی، مراسم‌های ختم و عروسی و تجمع‌های علمی و آموزشی لغو شده است.

قاسم‌پور ادامه داد: تالار‌های پذیرایی و باغ‌های مجالس، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، گیم‌نت‌ها، کتابخانه‌ها، موسسه‌های آموزشی و اماکن ورزشی و تفریحی تا پایان هفته آینده تعطیل هستند و رستوران‌ها و فست فود‌ها تنها به صورت بیرون‌بر فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

معاون استاندار فارس گفت: همچنین مترو، اتوبوسرانی، پارک‌ها و بوستان‌ها نیز تعطیل خواهند بود.

قاسم‌پور افزود: نظارت و بازدید‌ها شدیدتر اعمال می‌شود و با متخلفان و نقض کنندگان ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی به شدت برخورد خواهد شد.

او بیان داشت: در شهرستان‌های با وضعیت قرمز شامل، جهرم، فسا، لارستان و گراش به غیر از اماکن یاد شده در هفته آینده نیز دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، زبانسراها، آموزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، استخر‌های سرپوشیده، سینماها، موزه‌ها، تالا‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی نیز تعطیل هستند.

معاون استاندار فارس اضافه کرد: همچنین در شهرستان‌های با وضعیت قرمز، مساجد، مصلی‌ها و نماز‌های جمعه، ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو، باشگاه‌های بدنسازی، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها، باغ‌وحش، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی تا پایان هفته آینده تعطیل هستند.

قاسم پور افزود: برگزاری هرگونه مراسم فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها نیز در شهرستان‌های با شرایط قرمز تعطیل است.

او، بر لزوم استفاده مردم از ماسک از زمان خروج از منزل تا زمان بازگشت تاکید و بیان کرد: استفاده از ماسک در تمام نقاط به ویژه در مراکز شلوغ و دستگاه‌های اجرایی الزامی است و در دستگاه‌های اجرایی به افراد فاقد ماسک خدمات ارئه نمی‌شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: راحت‌ترین و ارزان‌ترین شیوه مقابله با ویروس کرونا استفاده از ماسک است.

قاسم‌پور گفت: هیات مدیره و مدیران پاساژها، اماکن و مراکز شلوغ و پُرتردد و فروشگاه‌های بزرگ، مسوولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم را دارند و باید در این زمینه پاسخگو باشند و کنترل و نظارت جدی بر این موضوع داشته باشند که مردم هنگام ورود به این اماکن ضمن استفاده از ماسک، اصول بهداشتی را رعایت کنند.

او افزود: به جز ۸۲ تیم بازرسی که ۱۲ تیم آن در شیراز و مابقی در سایر شهرستان‌های استان، کار نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بخش حمل و نقل، کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی و صنعتی، مراکز و اماکن شلوغ و پُرتردد و واحد‌های صنفی، خدماتی و تولیدی، ساختمانی و پروژه‌های عمرانی را انجام می‌دهند، تیم‌های جداگانه‌ای بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی محیط کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز نظارت می‌کنند.

جانشین استاندار فارس ادامه داد: باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌‍ها برای فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک توسط مردم استفاده کرده و با این کار به بخش سلامت کمک کنیم.

<div id="pos-article-display-12721"></div>sidebar_ads
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید