کد خبر:11100
پ
رئیس کل دادگستری فارس:

اولین مصالحه قتل استان فارس در سال ۱۳۹۹ با تلاش اعضا وکارکنان شعبه ۶۳ شورای حل اختلاف شیراز صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف فارس رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۶۳ مجتمع سه شیراز پرونده جوانی که حکم وی به قصاص منتهی شده بود با رضایت خانواده مقتول به گذشت و سازش ختم  شد. وی در خصوص این پرونده گفت: […]

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف فارس رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۶۳ مجتمع سه شیراز پرونده جوانی که حکم وی به قصاص منتهی شده بود با رضایت خانواده مقتول به گذشت و سازش ختم  شد.

وی در خصوص این پرونده گفت: حدود ۳ سال قبل، درگیری و نزاع بین دو نفر در شیراز منجر به قتل یکی از طرفین دعوا با سلاح گرم شد که با شکایت اولیای دم پرونده پس از رسیدگی های قانونی منجر به صدور حکم قصاص از سوی مرجع قضایی و قطعیت حکم قصاص شد.

وی در ادامه افزود: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۶۳ مجتمع سه شورای حل اختلاف شیراز با تلاش اعضا و کارکنان و پیگیری برگزاری جلسات مصالحه به اولیاء دم، رضایت حاصل و قاتل از طناب دار رهایی یافت.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی ضمن قدردانی از همه کسانی که زمینه انجام این امر مقدس را فراهم آوردند تصریح کرد: گذشت کردن یکی از فضیلت ها و ارزش های اخلاق انسانی است که از سوی اولیاء دین مورد توجه قرار گرفته است و خداوند متعال در آیه ۱۷۸ از سوره مبارکه بقره عفو وگذشت، به ویژه در حال قدرت، بر انتقام و مجازات را می ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می گذرند و با بزرگواری چشم بر مجازات می بندند آفرین می فرستد و آن را به عنوان امری معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می دهد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: شخصی که در عین توان انتقام از اجرای حکم قصاص فرزندش می‌گذرد و یا از مال خود چشم فرو می‌بندد تا نیازمندی را از تنگدستی نجات دهد در حقیقت کرامت و بزرگواری خویش را نشان داده و از همه مهمتر خشنودی خداوند متعال را نیز به دست آورده است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به اهمیت صلح و سازش در جامعه خاطرنشان کرد: اصلاح و آشتی بین مؤمنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال و آثار و برکات فراوانی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف  این استان در تلاش هستند تا زمینه صلح و سازش را در اختلاف‌ها و مشکلات فراهم کنند.

لازم به ذکر است دادگستری فارس در مصالحه قتل عمد در ۶ سال متوالی رتبه اول کشور را دارا بوده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید