کد خبر:10297
پ

تداوم تعطیلی مدارس فارس تا پایان فروردین

​فوت یک دانش‌آموز در شهرستان ارسنجان فارس، جامعه دانش‌آموزی استان را در سوگ برد و در عین حال، مهر تاییدی بر تصمیم دولت در زمینه تداوم تعطیلی مدارس تا پایان فروردین‌ماه جاری بود. ⭕رییس‌جمهوری ۱۷ فروردین‌ماه جاری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ فعلا تصمیم این است که تا ۳۰ فروردین فعالیت آموزشی […]

​فوت یک دانش‌آموز در شهرستان ارسنجان فارس، جامعه دانش‌آموزی استان را در سوگ برد و در عین حال، مهر تاییدی بر تصمیم دولت در زمینه تداوم تعطیلی مدارس تا پایان فروردین‌ماه جاری بود.

⭕رییس‌جمهوری ۱۷ فروردین‌ماه جاری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ فعلا تصمیم این است که تا ۳۰ فروردین فعالیت آموزشی دانش‌آموزان در مدارس تعطیل باشد و از فضای مجازی استفاده کنند.

⭕بررسی شبکه‌های اجتماعی و گفت‌وگو با برخی والدین دانش‌آموزان گویای آن است که این تصمیم با اقبال والدین دانش‌آموزان روبرو شده است و آنها بر حفظ سلامت فرزندانشان تاکید دارند.
⭕برخی از والدین حتی بر این باور هستند، حتی در صورت بازگشایی مدارس، در صورت تداوم وضعیت شیوع کرونا، فرزندان خود را به مدرسه نمی‌فرستند.

⭕این نگرانی‌ها زمانی بیشتر شد که خبر رسید یک دانش‌آموز شهرستان ارسنجان فارس بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده است.
⭕با شیوع کرونا، این روزها خبر رسیده که حتی نوزادان نیز از خطر ابتلا به کرونا در امان نیستند، به عنوان نمونه ابتلای نوزاد ۹ ماهه در شهرستان فسا به کرونا تایید شد. این موضوع، زنگ خطر و هشداری بود که دانش‌آموزان در کلاس درس نیز در صورت ابتلای یکی از دانش‌آموزان و حتی دیگر عوامل همچون معلمان، رانندگان سرویس مدارس و … می‌توانند در معرض تهدید جدی کرونا باشند.
⭕… و اما رخدادی که در فارس از فوت دیگر مبتلاین به کرونا تلخ‌تر بود، فوت حمیدرضا اسکندری دانش‌آموز پایه دهم رشته تجربی شهرستان ارسنجان بر اثر این بیماری بود.
⭕مدیرکل آموزش و پرورش فارس، درگذشت این دانش‌آموز را تسلیت گفته است
⭕در حال حاضر، اطلاعاتی مبنی بر این که آیا مدارس فارس در مدت زمان تعطیلی از اوایل اسفندماه ۹۸ مشمول اقدامات ضدعفونی شده‌اند یا خیر، در دسترس نیست

پایگاه خبری تحلیلی پگاه خبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید