کد خبر:10277
پ

هشت هزار و ۹۵۰ میلیون سهم در بورس فارس معامله شد

مدیر بورس منطقه‌ای فارس گفت: طی سال ۹۸ و در ۲۳۸ روز فعالیت، هشت هزار و ۹۵۰ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۴۱ هزار و ۵۵ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای این استان معامله شد. کرشمه ترابیان افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی مدت مذکور ۱۷۲ هزار و ۴۹۸ میلیون ریال […]

مدیر بورس منطقه‌ای فارس گفت: طی سال ۹۸ و در ۲۳۸ روز فعالیت، هشت هزار و ۹۵۰ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۴۱ هزار و ۵۵ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای این استان معامله شد.

کرشمه ترابیان افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی مدت مذکور ۱۷۲ هزار و ۴۹۸ میلیون ریال بوده است.
وی ادامه داد: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۵۰ درصد و ارزش ریالی معاملات ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
او اظهار داشت: بررسی ترکیب معاملات انجام شده نیز حاکی است که ۴۹ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵۱ درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.
مدیر بورس منطقه‌ای فارس افزود: در سال ۹۸ حدود یک هزار و ۶۷۱ نفر ساعت کلاس آموزشی در تالار شیراز برگزار شد.
ترابیان، تعداد شرکت‌های پذیرفته شده در بورس استان فارس را ۲۴ شرکت برشمرد و ادامه داد: که از این تعداد پنج شرکت در بازار اول بورس، ۱۰ شرکت در بازار دوم  بورس و ۹ شرکت نیز در فرابورس قرار دارند.
وی اظهار داشت: طی سال گذشته ۳۵ ایستگاه کارگزاری، خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه دادند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی مدت مذکور یک هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار چهار هزار و ۹۲۹ میلیون ریال بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی پگاه خبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید