کد خبر:10185
پ

قدردانی استاندار از نه قاطع مردم فارس به کرونا در روز طبیعت

استاندار فارس، ضمن قدردانی از همراهی و همکاری خوب مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: مردم فارس و شیراز محتوا و عمق پیام “در خانه بمانیم” را درک کردند و با ماندن در خانه در روز ۱۳ فروردین باعث شدند که روند شیوع این بیماری کاهش یابد. عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در گفت و گو […]

استاندار فارس، ضمن قدردانی از همراهی و همکاری خوب مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: مردم فارس و شیراز محتوا و عمق پیام “در خانه بمانیم” را درک کردند و با ماندن در خانه در روز ۱۳ فروردین باعث شدند که روند شیوع این بیماری کاهش یابد.

عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اتفاق نشان از عمق درک و فهم و فرهیختگی این مردم است که جا دارد از تک تک آنها تقدیر و تشکر کنیم و بر مبنای همین مسئولیت‌پذیری اجتماعی و اینکه سلامتی خود و خانواده و مردم را مد نظر قرار دادند، امروز می‌بینیم که فارس در جایگاه مناسبی در امر مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد.
استاندار فارس تصریح کرد: با بررسی که از سطح شهر و محورهای ورودی و خروجی شهر و تفرجگاه‌ها داشتیم و بر اساس گزارش فرمانداران و شهرداران استان، مردم استان امروز همکاری بسیار خوبی داشتند و خوش درخشیدند و اکثر قریب به اتفاق آنها از شهر خارج نشدند و این امر کمک خواهد کرد که ما سریعتر بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.
استاندار فارس تصریح کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین‌ماه جاری ادامه خواهد داشت و طبیعتا به این موضوع باید به شکل ویژه توجه کنیم چرا که این طرح برای حفظ سلامت خود مردم است هرچند می‌دانیم که سختی‌های زیادی متوجه آنها می‌کند.
رحیمی افزود: امیدواریم که در ادامه این بیماری سیر نزولی در پیش گیرد و به طور کامل در استان کنترل شود تا مردم بتوانند به زندگی عادی خود باز گردند.
وی ادامه داد: در صورت تشدید روند شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های تجمعی کماکان تعطیل خواهد بود.
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد که این پدیده شوم هرچه سریعتر از جهان رخت بربندد و انسان‌ها بتوانند بر این بیماری همه‌گیر غلبه کنند.

بنا بر اعلام مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، طی ۱۲ ساعت گذشته به طور میانگین در اکثر محورهای استان شاهد کاهش حدود ۵۰ درصدی تردد خودروها نسبت به روز گذشته بوده‌ایم که در برخی محورهای این کاهش بیش از ۱۰۰ درصد نیز بود.

علیرضا سیاهپور ظهر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در محور شیراز – سپیدان در ۱۲ ساعت گذشته تردد یک هزار و ۳۸۱ وسیله نقلیه سبک و سنگین به ثبت رسیده که این تعداد در مدت مشابه دیروز سه هزار و ۵۵ دستگاه بوده است.

او اظهار داشت: در محور شیراز – مرودشت نیز طبق زمان مورد اشاره تردد خودروها از چهار هزار و ۳۰۲ دستگاه به یک هزار و ۸۵۹ دستگاه کاهش داشته است. سیاهپور افزود: با توجه به توصیه‌ها پزشکی و محدودیت‌های اعمال شده، در روز ۱۳ فروردین شاهد خلوت بودن ورودی‌ها و خروجی‌های شهر شیراز هستیم و امیدواریم این همکاری و توجه به توصیه‌ها از سوی شهروندان تا زمان ریشه کنی بیماری کرونا و قطع زنجیره شیوع آن ادامه داشته باشد.

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که طرحی ملی و همراه با تدابیری برای شکستن زنجیره شیوع کرونا است، از ساعت صفر بامداد جمعه هشتم فروردین‌ماه آغاز شده است.

بنا بر اعلام استاندار فارس، اجرای این طرح تا ۲۰ فروردین‌ماه جاری ادامه خواهد داشت و احتمال تمدید و یا تکمیل آن در روزهای آینده نیز وجود دارد.

رحیمی محدوده اجرایی این طرح را کل کشور عنوان کرد و افزود: در قالب اجرای این طرح محدودیت‌هایی در تردد رفت و آمدها اعمال خواهد شد بگونه‌ای که صرفا افراد ساکن در شهر مجاز به ورود به آن شهر خواهند بود و ورود افراد غیرساکن ممنوع می شود.

منبع
https://www.irna.ir/
پایگاه خبری تحلیلی پگاه خبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید