کد خبر:10066
پ
سامانی

مردم و کادر پزشکی در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند

سید سلمان سامانی با تشریح برخی از مصوبات کارگروه ملی مشارکت‌های مردمی مقابله با بیماری کرونا، از جمع آوری و ساماندهی کمک‌های مالی خیرین برای تهیه امکانات و تجهیز بیمارستان‌های کشور بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت خبر داد. وی اظهار داشت: وزارت بهداشت مکلف شده است در اسرع وقت از طریق تشکیل کمیته نیازسنجی نسبت […]

سید سلمان سامانی با تشریح برخی از مصوبات کارگروه ملی مشارکت‌های مردمی مقابله با بیماری کرونا، از جمع آوری و ساماندهی کمک‌های مالی خیرین برای تهیه امکانات و تجهیز بیمارستان‌های کشور بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت خبر داد.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت مکلف شده است در اسرع وقت از طریق تشکیل کمیته نیازسنجی نسبت به شناسایی نیاز‌های بیمارستان‌ها اقدام کرده و با همکاری مجمع خیرین سلامت، کمک‌های مالی خیرین را به منظور تهیه ملزومات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها جمع آوری کند.
سامانی افزود: تشکل‌های غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد برای ایجاد پویش‌های مردمی به منظور مقابله با ویروس کرونا به صورت فعال کار خود را آغاز کرده اند.
معاون هماهنگی وزارت کشور از همکاری این وزارتخانه با جمعیت هلال احمر بمنظور معرفی موسسات خیریه به عنوان معین هر بیمارستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بخشی از نیاز‌های بیمارستان‌های تهران از طریق موسسات خیریه معین تامین خواهد شد.
سامانی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت به عنوان محور جذب و هماهنگی خیرین استانی تعیین و معرفی شده است، افزود: کمیته ساماندهی محلات در سطح شهر تهران و شهرستان‌ها به منظور برنامه ریزی‌های لازم برای جذب و هماهنگی خیرین تشکیل خواهد شد.
معاون هماهنگی وزارت کشور اقناع سازی عمومی را عنصر اصلی مشارکت پذیری مردم دانست و تصریح کرد: سمن‌ها و مجمع ملی جوانان مکلف شده اند با فعال سازی ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در سطح کشور جهت ایجاد پویش‌های مردمی به منظور اقناع و توجیه افکار عمومی برای عدم خروج از منازل اقدام کنند.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید